TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sterren
Tom Egbers zit inmiddels al een jaar thuis door beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag, maar dat is hij helemaal zat. De presentator wil weer aan het werk en spande daarom een kort geding aan tegen de NOS. Dat diende maandag in de rechtbank.
Hij eist onder meer rehabilitatie.
Vorig jaar maart werd bekend dat Egbers in overleg met de NOS zijn werk tijdelijk neerlegde. Dit na een Volkskrant-artikel met daarin beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag aan zijn adres. Dat gezamenlijke besluit blijkt nu echter anders in elkaar te steken, volgens de advocaat van de presentator. "Tom is met ingang van 11 maart de toegang tot de werkplek ontzegd." Hij mocht toen dus niet meer werken voor de omroep.
Egbers geeft aan dat de afspraak was dat hij weer aan de slag kon als zijn naam niet werd genoemd in het definitieve rapport over grensoverschrijdend gedrag bij de publieke omroep. Die afspraak is volgens hem niet nagekomen en daarom is dit kort geding nodig volgens de presentator. Hij wil dat de NOS meewerkt aan zijn rehabilitatie op televisie en eist ook dat de omroep zich niet meer negatief over hem uitlaat.
Ondanks dat Egbers bijna de pensioenleeftijd heeft bereikt wil hij terug op de buis. "Deze man gaat kapot als hij zijn werk niet mag afmaken", aldus zijn advocaat.
De advocaat van de NOS geeft aan dat de omroep het 'betreurt' dat het tot op heden nog niet is gelukt om een oplossing met elkaar te vinden, maar dat een terugkeer op de sportredactie geen optie is door de 'onrust' die daar heerst. "Een deel van de collega's dreigde weg te blijven als hij (Egbers, red.) zou worden ingezet."
Volgens de advocaat van de omroep mag de NOS volgens de arbeidsovereenkomst ook andere werkzaamheden voorstellen aan de presentator. Zo is hem voorgesteld dat hij sportdocumentaires mag maken, maar dat ziet Egbers niet echt zitten.
Tijdens het kort geding werden dus een hoop verwijten over en weer gegooid, maar hoe nu verder?
De NOS en Tom Egbers gaan alsnog met elkaar om tafel om te praten over een eventuele terugkeer van de presentator op televisie. Ze krijgen hier tot 2 april 2024 de tijd voor anders doet de rechter alsnog uitspraak.
Deze BN'ers doen mee aan De Allesweter VIPS: 'Verwacht chaos'
10:57Komt er nog een nieuw seizoen van Familie Gillis: Massa Is Kassa?
10:19Dit is de startdatum van het nieuwe seizoen van De Augurkenkoning
09:03Kim reageert op exit in B&B Vol Liefde
08:53Pijnlijk! CEO Amerikaans techbedrijf wordt tijdens Coldplay-concert betrapt met zijn minnares