TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sterren
In gesprek met LINDA. vertelt Mariska voor het eerst over de gevolgen die het infarct twee jaar na dato nog dagelijks heeft op haar bestaan.
Bauer stelt dat ze niet mag klagen: "Ik ben er zelf ongelooflijk goed vanaf gekomen, maar ook ik heb er dingen aan overgehouden die je niet direct aan me kunt zien. Uiteindelijk heb ik een hersenbeschadiging, en daar moet ik mee leren leven."
Zo heeft Mariska soms nog steeds moeite om uit haar woorden te komen. Ook is ze gevoelig voor teveel prikkels: "Vandaag stond ik bijvoorbeeld bij de bakker. Het was heel warm en druk, en ik moest heel hard geeuwen. Het was meteen: ‘Vanavond vroeg naar bed zeker!’ Maar dat is het niet, de echte reden is dat dan alles me even te veel is."
Het kostte Mariska moeite om haar nieuwe situatie te accepteren: "Ik vind het soms stom om het woord ‘overprikkeld’ te gebruiken, omdat dat een woordje is geworden dat mensen die helemaal niks mankeert ook vaak gebruiken. Het was ook een woord dat vroeger helemaal niet in mijn woordenboek voorkwam, al heb ik vier kinderen en een megadruk huishouden."
Door haar infarct heeft ze bepaalde toekomstplannen vaarwel moeten zeggen. Zo was ze jarenlang van plan om een kledingwinkeltje te starten zodra haar vier zoons oud genoeg waren. Dat zit er naar eigen zeggen waarschijnlijk niet meer in. Toch zit ze niet stil: ze stort zich de laatste tijd met passie op het maken van kookvideo's op social media.
Daarnaast komt Mariska ongetwijfeld voorbij in De Bauers, het vervolg op de met een Gouden Televizier-Ring bekroonde reallifesoap uit 2004. De nieuwe reeks is vanaf donderdag 4 april te zien om 20:30 uur op NPO 1.
Vanavond op TV: Nederland op film, Secret duets, Ted
19:52Familie Meiland neemt melkveebedrijf over in nieuw RTL 4-programma
17:30Vanaf deze datum is het nieuwe seizoen van Strijders te zien
15:18Valentijne haalt hard uit naar haar broer Casper in De Bondgenoten: 'Je zet me voor schut'
14:34Zien we Joep Sertons nog terug als acteur? Dit zegt hij zelf