TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
In Dark gingen de acteurs de hele tijd een tunnel in die een tijdmachine was en ditmaal gaan de hoofdpersonages een soort schacht in waardoor ze ineens op een heel andere plek op de wereld terechtkomen. Schacht in, schacht uit. De hele tijd.
Maar eerst het verhaal. Het jaar is 1899 en een schip vol Europese migranten is op weg naar New York om een nieuw leven op te bouwen. Allemaal dragen ze geheimen met zich mee en die kom je dan in de loop van de afleveringen te weten als kijker.
Hoofdpersoon is Maura Franklin (Emily Beecham), een Engelse dokter die naar Amerika gaat om haar broer te vinden die belangrijk nieuws voor haar heeft. Alleen zat hij op het vorige schip naar Amerika, de Prometheus, dat al vier maanden zoek is. Op een gegeven moment komt het schip van Maura, de Kerberos, de Prometheus tegen op zee en dan gaat Maura met de Duitse kapitein op onderzoek uit.
De andere passagiers zijn onder andere een Spaanse priester, een Chinese prostituee, een Deense zwaar religieuze familie, een Poolse kolenschepper en een heel griezelig kind en ze zeggen allemaal heel vaak 'this can’t be real' en 'wake up'. En ze houden hele lange monologen tegen elkaar terwijl ze elkaar niet kunnen verstaan. Een van de twee zegt dan wel een keer dat hij of zij er niets van begrijpt maar dan gaat de andere gewoon door. Zo irritant.
Het was een zware, trage, moeizame zit met rare dialogen en deze recensent snapte er aan het eind weer geen bal van. Maar je blijft wel kijken omdat iedere aflevering met een cliffhanger eindigt en je toch wil weten wat er dan volgende keer weer gebeurt. Pluspunt: de serie ziet er geweldig uit.
2 van de 5
Skippen
Video: DJ Jean kan totaal niet lachen om parodievideo van Bram Krikke: 'Flauw'
09:12Maakt Married at First Sight 2026 zich op voor een heftige primeur?
08:52De TV van gisteren: 983.000 kijkers voor eerste tv-interview met premier Jetten
16:28Frank Lammers stopt met de Jumbo-reclame en zijn opvolger staat al klaar
15:30Nieuwe aflevering Break Free: Dorian wilde kinderen helpen in Oeganda en dat werd haar dood