TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
Dat vertelde Sarandos tijdens een praatje over de kwartaalcijfers waarin hij bekendmaakte dat Netflix er -dankzij hits als de serie Wednesday- 7,7 miljoen abonnees bij heeft gekregen. In totaal heeft de streamingdienst nu 231 miljoen abonnementhouders.
Maar live sport zit er voorlopig niet in. Dat is opvallend omdat andere streamingdiensten zoals Viaplay juist al hun geld op sport zetten. De Scandinavische dienst heeft o.a. de rechten van de Formule 1, de Premier League en het darten in huis gehaald. In de VS wagen ook Prime Video, Apple TV+ en Hulu zich aan live sport.
Volgens Ted Sarandos is Netflix niet anti-sport maar wel pro-winst en volgens de CEO zit dat er nog niet in met live sport. "We hebben nog niet uitgevogeld hoe we winst kunnen maken met grote sporten via het abonnementenmodel."
Sarandos vertelde ook dat Netflix andere live-uitzendingen wel ziet zitten. Dan zou het kunnen gaan om bijvoorbeeld een reünie-aflevering van een realityshow. De streamingdienst gaat vanaf 2024 ook de SAG Awards live uitzenden, een awardshow waarin prijzen voor films en series uitgereikt worden.
Sarandos had het ook nog even over het advertentiemodel dat momenteel wordt uitgerold. Daarin krijgen abonnees in ruil voor een lager maandbedrag reclames voor hun kiezen. Volgens Netflix gaat dat model de komende jaren voor 10% van de Netflix-inkomsten zorgen.
Roel van Velzen reageert verslagen op dood van 'zijn' Voice-talent Ben Saunders
10:19Thomas van Groningen verbaasd over Televizier-nominatie: 'Ben ik nou een van die drie beste presentatoren?'
10:00Afke Boven over haar favoriete tv-serie: 'Ik zag het voor het eerst toen ik 19 was'
09:45Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026
09:40De drie genomineerden voor de Televizier-Ring Jeugd 2026 zijn bekend