TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
Netflix schat dat wereldwijd 100 miljoen mensen niet betalen voor hun abonnement maar naar films en series kijken via het account van iemand anders. En dat kost de dienst nogal wat geld.
Om daar een stokje voor te steken en die 100 miljoen mensen over te halen een eigen abonnement te nemen, heeft Netflix een list bedacht.
Netflix kijkt wat het IP-adres is van je wifi. Mensen die van hetzelfde account gebruik maken vanaf een andere wifi krijgen een seintje van Netflix met het bericht dat ze een eigen account dienen aan te maken. Tot die tijd worden ze geblokkeerd. Abonnementhouders moeten iedere 31 dagen iets op Netflix kijken om de streamingdienst eraan te herinneren dat zij degenen zijn die betalen.
Deze maatregel zou betekenen dat je op vakantie ook niet meer via je eigen account kan kijken, maar daar heeft Netflix iets op bedacht. Wanneer je op je laptop in een hotel op Bali naar Emily in Paris wil kijken, kun je een tijdelijke code aanvragen. Die geeft je dan zeven dagen toegang.
Dat klinkt allemaal best irritant en klantonvriendelijk maar Netflix is ervan overtuigd dat deze maatregel lucratief gaat zijn. Wanneer de nieuwe regels ingaan, is nog steeds niet bekend.
Partnerbijdrage
BBC NL serveert deze kerst een extra spannende special van The Madame Blanc Mysteries. Wat begint als een exclusief kerstavondevenement, verandert razendsnel in een race tegen de klok. Jean staat voor een levensgevaarlijke uitdaging.
Komende week in GTST: Vlammend venijnvuurwerk en de notoire nieuwjaarskater
22:55De Bondgenoten krijgt een kerstspecial en dit is wanneer die te zien is
15:20Rik van de Westelaken vindt twee keer Wie Is de Mol? per jaar te veel
14:08Heftig: Fadi gaat Peter te lijf in De Bondgenoten
13:05Terugkijken: Martijn Krabbé vertelt openhartig over zijn bewogen jaar (RTL Tonight)