TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
Het medicijn wat ms-patiënten slikken is Tecfidera en kost 16.000 euro per jaar. Een idioot hoog bedrag. Remco vroeg zich af waarom het medicijn zoveel moet kosten. Hij ontdekt dat de Amerikaanse producent het middel niet zelf heeft ontwikkeld, maar een oud middel opnieuw heeft geregistreerd voor MS om zo via marktexclusiviteit de prijs op te drijven en dat is iets wat steeds vaker gebeurt in de farmaceutische industrie om zo groot geld binnen te harken.
In het medicijn zitten bovendien allerlei chemische stofjes die helemaal niet zo duur zijn. Remco besluit eens te kijken of hij het medicijn niet zelf kan maken en dan veel goedkoper. In een zelfgebouwd lab, verborgen in een Haagse oorlogsbunker gaat hij exact hetzelfde medicijn koken met een online recept van een Russische YouTube-chemicus en met tips van een apotheker gaat hij aan de slag.
Daarnaast vertrekt hij voor een stamceltransplantatie met chemokuur in zijn eentje naar Mexico. Een behandeling die midden in de coronapandemie zijn immuunsysteem volledig plat zal leggen. Een behandeling die door Nederlandse specialisten juist wordt ontmoedigd.
Remco vs. Pharma staat op 6 juli op Videoland
Dit is de startdatum van Frans & Mariska, Stellen op de Proef
10:28Dit programma vervangt Dit Was Het Nieuws op NPO 1
08:24Kamp van Koningsbrugge is maandagavond niet te zien en dit is waarom
08:00Carlo Boszhard neemt ook nieuw seizoen The Floor voor zijn rekening
07:39De TV van gisteren: Kijkers raken niet uitgepraat over 'ondankbaar' stel in Help Mijn Man Is Klusser