TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
Het medicijn wat ms-patiënten slikken is Tecfidera en kost 16.000 euro per jaar. Een idioot hoog bedrag. Remco vroeg zich af waarom het medicijn zoveel moet kosten. Hij ontdekt dat de Amerikaanse producent het middel niet zelf heeft ontwikkeld, maar een oud middel opnieuw heeft geregistreerd voor MS om zo via marktexclusiviteit de prijs op te drijven en dat is iets wat steeds vaker gebeurt in de farmaceutische industrie om zo groot geld binnen te harken.
In het medicijn zitten bovendien allerlei chemische stofjes die helemaal niet zo duur zijn. Remco besluit eens te kijken of hij het medicijn niet zelf kan maken en dan veel goedkoper. In een zelfgebouwd lab, verborgen in een Haagse oorlogsbunker gaat hij exact hetzelfde medicijn koken met een online recept van een Russische YouTube-chemicus en met tips van een apotheker gaat hij aan de slag.
Daarnaast vertrekt hij voor een stamceltransplantatie met chemokuur in zijn eentje naar Mexico. Een behandeling die midden in de coronapandemie zijn immuunsysteem volledig plat zal leggen. Een behandeling die door Nederlandse specialisten juist wordt ontmoedigd.
Remco vs. Pharma staat op 6 juli op Videoland
De TV van gisteren: Only Joling valt buiten kijkcijfer top drie
10:13Gerard Joling (65) overweegt te stoppen met zingen: 'Het is al zielig'
09:56Winter vol liefde ster-Hans doet ontboezeming: 'Ben helemaal geen chef-kok'
09:41Caroline Tensen verwelkomt eerste kleinkind: 'Mooiste wat ik ooit mee heb mogen maken'
06:00De eerste twee afleveringen van Football Island stream je nu bij Videoland