TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
A Small Light werd gefilmd in Amsterdam en Praag en toont hoe Miep Gies (Bel Powley) en haar man Jan (Joe Cole) er twee jaar lang voor zorgden dat de families Frank, Van Pels en Pfeffer uit handen van de Duitsers konden blijven in het achterhuis aan de Prinsengracht. Joodse families die in de Tweede Wereldoorlog door de Duitse bezetters werden opgepakt, werden afgevoerd om te worden vermoord.
Dankzij de inspanningen van Miep Gies kon Anne Frank in het achterhuis haar dagboek schrijven. Gies heeft er ook voor gezorgd dat het beroemde dagboek niet verloren ging. Verder zien we in de serie hoe Miep en Jan zich op andere manieren inzetten tegen de Duitse bezetting. De rol van Anne Frank wordt in de serie gespeeld door Billie Boullet, haar ouders Otto en Edith door Liev Schreiber en Amira Casar. De Nederlandse actrice Hanna van Vliet is te zien als verzetsvrouw Frieda Belifante.
De eerste twee afleveringen van A Small Light staan op 2 mei op Disney+. Daarna komt er wekelijks een aflevering bij van de achtdelige serie. Hieronder kun je de trailer alvast bekijken. Heb je geen abonnement op Disney+? Dan kun je de serie ook bekijken op National Geographic.
Het WK voetbal gaat vandaag verder met vier wedstrijden in de groepen G en H. Spanje en België hopen hun eerste overwinning van het toernooi te boeken, terwijl ook Uruguay weer in actie komt op het wereldkampioenschap.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
10:56'Chantal Janzen en Elise Schaap spelen hoofdrollen in nieuwe dramaserie'
10:40'Nepobaby' Nicky van der Gijp over kritiek op Het Oranje Café: 'Makkelijke inkopper'
10:14Judith en Bart uit Winter Vol Liefde dreigen zonder hulp boerderij te verliezen: 'Staan opeens voor enorme uitdaging'
09:23Renze Klamer reageert op pittige uitspraak van Johan Derksen: 'Erger in de omgang dan Matthijs van Nieuwkerk'