TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
De jonge J.R. (Daniel Ranieri) woont in het huis van zijn opa (Christopher Lloyd) en wordt opgevoed door zijn moeder (Lily Rabe). Zijn vader is afwezig, althans fysiek. J.R. hoort wel af en toe zijn stem, want pa is deejay van een radiostation in de stad. Zijn opvoedtaak wordt overgenomen door oom Charlie (Ben Affleck), de uitbater van de plaatselijke bar die J.R. wegwijs maakt in zijn levensfilosofie en hem later (nu gespeeld door Tye Sheridan) op het pad zet van een studie en carrière als schrijver.
Daniel Ranieri en Lily Rabe als de jonge J.R en zijn moeder
Het huishouden met de alleenstaande moeder die alles opoffert voor haar kind. De falende vader. De toffe surrogaatouder. De levensles dat je je met hard werken door een topuniversiteit kunt buffelen, ook als je uit een arm milieu komt. We hebben het allemaal al eens gezien, en vaak nog wat pakkender uitgevoerd ook. Regisseur George Clooney maakte met The Tender Bar heus geen misbaksel, maar memorabel kunnen we de film niet noemen. Op de acteerprestaties kunnen we niets afdingen: die zijn uitstekend.
Ben Affleck en Tye Sheridan als oom Charlie en de oudere J.R.
Tijdens het kijken moesten we herhaaldelijk denken aan Hillbilly Elegy, Ron Howards recente verfilming van de memoires van J.D. Vance. Ook een schrijver uit een familie met problemen die door hard werken uiteindelijk op Yale belandde. En ook een warme film met mooie vertolkingen en veel nostalgische flashbacks die uiteindelijk niet zo gek veel te vertellen heeft. The Tender Bar is misschien net wat sympathieker, maar net zo gemakkelijk weer vergeten.
3 uit 5 sterren
De 5 beste programma's om deze week te streamen
13:14Dave Maasland krijgt eigen misdaadprogramma op SBS6: dit gaat hij doen
12:45De Hanslers en de cast van Oh Oh Den Haag bundelen krachten voor kerstspecial op SBS6
11:40VTwonen Weer Verliefd op je Huis ondergaat een aantal veranderingen
11:25Beste Zangers 2026 sluit het seizoen af in het theater