TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
‘Dat zoeken we op.’ Het is de bekende kreet in de kennisquiz 2 voor 12 die al sinds 1971 op tv is en vandaag weer begint. Astrid Joosten presenteert het programma sinds 1991.
Twee duo’s krijgen elk twaalf pittige vragen over uiteenlopende onderwerpen; van geschiedenis, wetenschap en politiek tot sport en muziek. De beginletters van de antwoorden vormen een woord.
De in 2013 overleden programmamaker Ellen Blazer bedacht 2 voor 12 destijds. In de documentaire Schitteren in de schaduw van Coen Verbraak over haar leven, sprak Blazer over de kracht van de quiz. “Het is niet zozeer belangrijk om een hoop kennis te vergaren en die in je hoofd te pompen. Als je het maar heel makkelijk kunt vinden.” Tegenwoordig mag het opzoeken deels ook via internet.
Arjen Lubach veroorzaakt tanktoerisme: 'Dit hebben we willen voorkomen'
14:30Linda geeft update over haar en haar zoon na overlijden van Alex uit Over Mijn Lijk
13:34B&B Vol Liefde-Joy en Dani zetten hele grote stap
12:08Edson da Graça wordt niet warm of koud van kritiek op The Voice: 'Ik leef mijn droom'
11:31Jette van der Meij voelt 'vrijheid' na exit GTST: 'Ik heb het met hart en ziel gedaan'