TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
‘Dat zoeken we op.’ Het is de bekende kreet in de kennisquiz 2 voor 12 die al sinds 1971 op tv is en vandaag weer begint. Astrid Joosten presenteert het programma sinds 1991.
Twee duo’s krijgen elk twaalf pittige vragen over uiteenlopende onderwerpen; van geschiedenis, wetenschap en politiek tot sport en muziek. De beginletters van de antwoorden vormen een woord.
De in 2013 overleden programmamaker Ellen Blazer bedacht 2 voor 12 destijds. In de documentaire Schitteren in de schaduw van Coen Verbraak over haar leven, sprak Blazer over de kracht van de quiz. “Het is niet zozeer belangrijk om een hoop kennis te vergaren en die in je hoofd te pompen. Als je het maar heel makkelijk kunt vinden.” Tegenwoordig mag het opzoeken deels ook via internet.
Partnerbijdrage
Het aftellen is begonnen: Sleepers keert bijna terug en na die snoeiharde cliffhanger is de spanning groter dan ooit. Wat staat Martin Oudkerk te wachten in het nieuwe seizoen nu alle zekerheden zijn weggevaagd?
Kippenvel gegarandeerd: De ultieme terugblik op Max Verstappens allereerste wereldtitel (video)
10:04Groot verdriet voor de Verhulstjes
09:34Talkshow Eva gaat er even tussenuit en dit programma komt in de plaats
08:09De TV van gisteren: Kijkers springen in de bres voor Aran Bade in Het Perfecte Plaatje
06:47Vanavond op TV: Sint & De Leeuw, The masked singer, Flodder 3