TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
A Dangerous Boy vertelt het verhaal van de IJslandse hacker Sigurdur Thordarson. Hij was slechts veertien jaar oud toen hij belastende documenten over banken en politici lekte naar de media. Zijn reputatie van ‘tienerklokkenluider’ trok de aandacht van Julian Assange, de oprichter van WikiLeaks.
De Australiër herkende zichzelf in de jonge hacker en gaf hem een belangrijke rol binnen de klokkenluidersorganisatie. Maar aan de vriendschap kwam een abrupt eind toen ‘Siggi’ bij de FBI een verklaring aflegde tegen zijn voormalige werkgever in ruil voor immuniteit.
Het duistere criminele verleden van de informant komt zijn geloofwaardigheid echter niet bepaald ten goede. Thordarson en andere betrokkenen blikken in deze documentaire terug op dit roerige hoofdstuk.
De 2Doc: A Dangerous Boy is op dinsdag 14 mei vanaf 23:17 uur te zien op NPO2.
Kjeld Nuis en Joy Beune bejubeld door Vandaag Inside-kijkers: 'Die moeten een reallifesoap'
10:41Dit is de startdatum van het derde seizoen van Daar Gaan Ze Weer
10:06Nieuw seizoen Married at First Sight is vanaf deze datum te zien
07:56Alles wat je moet weten over het nieuwe SBS6-programma The Bicycle Race
07:52De TV van gisteren: Talkshows scoren met Nederlandse olympiërs