TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
A Dangerous Boy vertelt het verhaal van de IJslandse hacker Sigurdur Thordarson. Hij was slechts veertien jaar oud toen hij belastende documenten over banken en politici lekte naar de media. Zijn reputatie van ‘tienerklokkenluider’ trok de aandacht van Julian Assange, de oprichter van WikiLeaks.
De Australiër herkende zichzelf in de jonge hacker en gaf hem een belangrijke rol binnen de klokkenluidersorganisatie. Maar aan de vriendschap kwam een abrupt eind toen ‘Siggi’ bij de FBI een verklaring aflegde tegen zijn voormalige werkgever in ruil voor immuniteit.
Het duistere criminele verleden van de informant komt zijn geloofwaardigheid echter niet bepaald ten goede. Thordarson en andere betrokkenen blikken in deze documentaire terug op dit roerige hoofdstuk.
De 2Doc: A Dangerous Boy is op dinsdag 14 mei vanaf 23:17 uur te zien op NPO2.
Wil je altijd op de hoogte zijn van het laatste entertainmentnieuws? Dan hebben wij de gouden tip voor je. Namelijk TVgids.nl op Google Discover!
De tv-aanraders van Hans Klok: 'Híer kan ik echt om lachen'
09:57De familie Verleg uit Een Huis Vol Emigreert verwelkomt zesde kindje: 'We zijn enorm aan het genieten'
09:50Kippenvel: Danny Vera en Bente zingen Rollercoaster bij De Vrienden van Amstel LIVE
09:43RTL Tonight begint vanaf 2 februari 2026 later: dit is waarom
09:14Karine blikt terug op razendsnelle exit in Winter Vol Liefde: 'Klaas is een hork'