TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
A Dangerous Boy vertelt het verhaal van de IJslandse hacker Sigurdur Thordarson. Hij was slechts veertien jaar oud toen hij belastende documenten over banken en politici lekte naar de media. Zijn reputatie van ‘tienerklokkenluider’ trok de aandacht van Julian Assange, de oprichter van WikiLeaks.
De Australiër herkende zichzelf in de jonge hacker en gaf hem een belangrijke rol binnen de klokkenluidersorganisatie. Maar aan de vriendschap kwam een abrupt eind toen ‘Siggi’ bij de FBI een verklaring aflegde tegen zijn voormalige werkgever in ruil voor immuniteit.
Het duistere criminele verleden van de informant komt zijn geloofwaardigheid echter niet bepaald ten goede. Thordarson en andere betrokkenen blikken in deze documentaire terug op dit roerige hoofdstuk.
De 2Doc: A Dangerous Boy is op dinsdag 14 mei vanaf 23:17 uur te zien op NPO2.
De TV van gisteren: Zweverige types vallen niet in de smaak bij Het Roer Om-kijkers
06:47Vanavond op TV: Brieven aan Hueting, Winter vol liefde, The Adjustment Bureau
21:59Vader van Valentijn Driessen overleden: 'Precies gegaan zoals hij wilde'
20:14Rob Geus en John van den Heuvel ondernemen juridische stappen na uitlatingen Johan Derksen over sauna
15:45Zo mis je geen moment van de uitreiking van de Gouden RadioRing 2026