TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Geertjan Lassche vraagt in de 2Doc: Duutsers de oudste bewoners van het gereformeerde dorp Rouveen om terug te blikken op de oorlogsjaren. In klederdracht en lokaal dialect vertellen ze aan de keukentafel over de komst van de 'Duutsers'.
De laatste ooggetuigen van de Tweede Wereldoorlog zijn inmiddels op zeer hoge leeftijd. Voor zijn documentaire Duutsers interviewde Geertjan Lassche de bewoners van zijn dorp Rouveen.
Het orthodox-christelijke Rouveen was zelfvoorzienend en kon zich in de beginjaren van de oorlog een zekere gelatenheid permitteren. "Men wist niet beter dat iedere nieuwkomer uiteindelijk een passant was, dus ook de Duitser", vertelt Lassche. "Daarnaast speelt het geloof een rol bij de gelatenheid. Onder sommige gereformeerden leeft het idee dat je je lot aanvaardt, dus er niet tegen in opstand komt."
De bewoners die de oorlog als kind meemaakten, vertellen aan hun keukentafels in lokaal dialect over de komst van de 'Duutsers', de werkkampen en de Canadezen die Rouveen bevrijdden.
Dit kun je allemaal verwachten van het Eurovisie Songfestival 2025
13:54Zijn Svea en Joey na de opnames van Married at First Sight nog samen?
13:24Zo loopt het eerste seizoen van I Kissed a Girl op Videoland af
10:28Rachel Rosier vertrekt bij Het Sinterklaasjournaal
10:02MAFS: Dennis loopt boos weg tijdens gesprek met Stefan en Eveline