TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Schooluitval, verveling en depressie; kinderen die geen les krijgen op het eigen onderwijsniveau, kunnen met dergelijke problemen te maken krijgen. Sofie van de Waart is onderwijsadviseur en specialist op het gebied van hoogbegaafdheid en schrijft columns over onderwijs voor Trouw.
In 2Doc: Utopie van Sofie is te zien hoe zij aan de slag gaat met een klas voor hoogbegaafde leerlingen van twee heel verschillende scholen in Breda. Explora is de naam van de klas, waar de kinderen op hun eigen niveau les krijgen.
Deze documentaire van regisseur Paul Sin Nam Rigter volgt Van de Waart, de leerlingen en de leerkrachten. Het lijkt goed te gaan: de kinderen voelen zich gezien, en de ouders en leerkrachten zijn enthousiast. Toch ontstaan er langzamerhand problemen.
De 2Doc: Utopie van Sofie is op donderdag 7 december vanaf 22:17 uur te zien op NPO2.
Engeland en Argentinië staan vanavond tegenover elkaar in de tweede halve finale van het WK voetbal 2026. Er wacht een beladen affiche tussen twee voetballanden met een rijke WK-geschiedenis, waarbij een plek in de finale op het spel staat.
B&B Vol Liefde-Petri heeft verhuisplannen: 'Niet eenzaam, maar wel veel alleen'
15:26Lisa Bal (Een Huis Vol) deelt eerlijk en beladen bericht over samengestelde gezin
14:06Spannende opnames voor Ewout: 'De situatie werd steeds dreigender'
13:29Estavana Polman laat zich niet uit het veld slaan: 'Schuift volgende maand gewoon aan in VI'
11:16Blijft Greetje te zien in Urk!? SBS6 geeft duidelijkheid