TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
In zijn voorstellingen belicht Diederik van Vleuten vaak hoofdstukken uit de wereldgeschiedenis. De cabaretier sloeg de handen ineen met Andere Tijden voor een vertelling over de Conferentie van Évian in 1938.
Ongerust geworden door de situatie in nazi-Duitsland en de grote aantallen Joodse vluchtelingen deed de Amerikaanse president Roosevelt een oproep voor een diplomatieke top in het Franse Évian-les-Bains. De afgevaardigden konden het na negen dagen echter niet eens worden over de opvang van de vluchtelingen, en bezegelden zo mede het lot van miljoenen Joden.
In de uitzending deelt de 91-jarige Renate Reutlinger Breslow haar herinneringen aan de Kristallnacht en haar vlucht aan boord van het schip St. Louis naar Amerika, dat zijn grenzen dichthoudt.
Simon Keizer blikt vooruit op Onvergetelijke Liedjes: 'Niemand weet vooraf wie er meedoen'
10:00Teun Föhn vertelt meer over Teun op de Biblebelt: 'Waar je ook woont: je mag er zijn'
08:56De TV van gisteren: Ruim 1,4 miljoen kijkers voor verkiezingsuitslag op NPO1
06:47Vanavond op TV: Onvergetelijke liedjes, St. Willebrord: Het mirakel van Brabant, X-Men: First Class
06:16Regisseur Joosje Duk over de serie Nordin: 'Humor werkt pas echt als het een beetje schuurt'