TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Beau van Erven Dorens spreekt in Antoni van Leeuwenhoek - Over Leven met Kanker met het personeel en de patiënten van het Amsterdamse AVL.
Vernoemd naar microbioloog Antoni van Leeuwenhoek (1632 - 1723) lag de kiem voor het gelijknamige ziekenhuis in 1913. Het Nederlands Kanker Instituut (NKI) werd opgericht, en opende een jaar later de kliniek Antoni van Leeuwenhoek-huis aan de hoofdstedelijke Keizersgracht, dat maximaal zeventien patiënten kon huisvesten.
In 1929 verhuisde het naar het voormalige militaire hospitaal aan de Sarphatistraat om tenslotte in 1973 in het speciaal gebouwde pand aan de Plesmanlaan zijn onderdak te vinden.
De missie van het Antoni van Leeuwenhoek: ‘Een medicijn voor elke vorm van kanker en de beste zorg voor elke patiënt’.
Tommy van Lent (Remy Morero): 'Dit verhaal krijgt staartje in Gooische Vrouwen'
09:46Terugkijken: hoogtepunten RTL Debat
08:51Maxime Meiland: 'Hierom stoppen we met Chateau Meiland'
08:47Alles over de Gouden Televizier-Ring verkiezing 2025
08:20De TV van gisteren: weinig vuurwerk bij RTL Debat en spelletjes in Expeditie Robinson