TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Op de sneeuw- en ijsvlakten van Azië hebben dieren bijzondere manieren ontwikkeld om te overleven.
IJsberen in het uiterste noorden van Rusland hebben een verlaten weerstation op een eilandje gevonden waar ze een beetje beschutting vinden tegen de ijzige koude, zo is te zien in deze aflevering van Asia.
Een jonge Baikalrob zwemt in de lente onder het metersdikke ijs van het Baikalmeer. Zijn moeder voorziet hem van luchtbellen en dient zo als zwemmende zuurstoffles.
Ook heel bijzonder is de manier waarop vleermuizen overwinteren. Dat doen ze in een holletje in de sneeuw. De sneeuwlaag biedt isolatie, vergelijkbaar met de iglo’s van volken in poolgebieden. De hartslag van de vleermuizen daalt drastisch. Als de sneeuw smelt warmen ze op door flink te bibberen.
Deze aflevering van Asia is op donderdag 29 mei 2025 om 21:25 uur te zien op NPO 1.
Soundos El Ahmadi haalt flink uit naar Vlaamse talkshowhost: ‘Bart, jij gaat nu stil zijn!’
10:24Zaterdag is The Connection niet te zien en dit is waarom
10:05Het tweede seizoen van The Real Housewives van het Zuiden gaat op deze datum van start
08:21De TV van gisteren: Bruisende Barbara is dolenthousiast over B&B van Klaas in Winter Vol Liefde: ‘Sodeknetter’
06:47Vanavond op TV: Sergio over de grens, Flo, I Care a Lot