TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
“Ik kan me nog goed herinneren dat mijn oma deze volop kweekte”, vertelt plantenexpert Rogier van Vugt in de Hortus Botanicus Leiden met een Kaaps viooltje in zijn hand. Het is een populaire kamerplant in Nederland, maar in de natuur heeft het Kaaps viooltje het zwaar. “In de wilde vorm zijn ze bijna uitgestorven, maar gelukkig zijn ze makkelijk te kweken.”
Rogier legt uit hoe dit moet en laat daarnaast zien dat door middel van bestuiving nieuwe kleuren kunnen ontstaan. Tijdens dat proces gebruikt hij een stemvork.
Hij is in deze aflevering niet de enige die zich over planten ontfermt. BinnensteBuiten is ook in het Limburgse Neer, waar Rita haar Engelse tuin laat zien. Er groeien sierplanten, maar ook kruiden en andere eetbare planten. (HH)
Paul de Leeuw haakt af als jurylid van Stars on Stage
19:41Dit is de trailer van Grand Hotel aan Zee
15:03Joop van den Ende heeft een advies voor Renze Klamer: 'Ga in een kroeg in Amsterdam zitten'
13:28De veelbelovende Vlaamse oorlogsserie Breendonk is straks ook in Nederland te zien
13:02Er komt een documentaireserie over voetbaloplichter Bernio Verhagen alias De Spookvoetballer