TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
“Ik kan me nog goed herinneren dat mijn oma deze volop kweekte”, vertelt plantenexpert Rogier van Vugt in de Hortus Botanicus Leiden met een Kaaps viooltje in zijn hand. Het is een populaire kamerplant in Nederland, maar in de natuur heeft het Kaaps viooltje het zwaar. “In de wilde vorm zijn ze bijna uitgestorven, maar gelukkig zijn ze makkelijk te kweken.”
Rogier legt uit hoe dit moet en laat daarnaast zien dat door middel van bestuiving nieuwe kleuren kunnen ontstaan. Tijdens dat proces gebruikt hij een stemvork.
Hij is in deze aflevering niet de enige die zich over planten ontfermt. BinnensteBuiten is ook in het Limburgse Neer, waar Rita haar Engelse tuin laat zien. Er groeien sierplanten, maar ook kruiden en andere eetbare planten. (HH)
Twee Europese toplanden staan vanavond tegenover elkaar in de kwartfinales van het WK voetbal. Spanje en België beschikken allebei over een selectie vol sterren, waardoor alle ingrediënten aanwezig zijn voor een boeiende krachtmeting.
Deze Bondgenoot verrast met nieuwe look: 'Voelt fresh'
13:34De 5 beste programma's om deze week te streamen
13:29Cameraman Het Perfecte Plaatje op Reis heeft moeite met keuzes van Jelka van Houten
13:08Van babygeluk tot een huwelijk: zo gaat het nu met de B&B Vol Liefde-deelnemers
10:29André van Duin blijkt heel populair te zijn in het nieuwe digitale archief De Schatkamer