TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
“Ik kan me nog goed herinneren dat mijn oma deze volop kweekte”, vertelt plantenexpert Rogier van Vugt in de Hortus Botanicus Leiden met een Kaaps viooltje in zijn hand. Het is een populaire kamerplant in Nederland, maar in de natuur heeft het Kaaps viooltje het zwaar. “In de wilde vorm zijn ze bijna uitgestorven, maar gelukkig zijn ze makkelijk te kweken.”
Rogier legt uit hoe dit moet en laat daarnaast zien dat door middel van bestuiving nieuwe kleuren kunnen ontstaan. Tijdens dat proces gebruikt hij een stemvork.
Hij is in deze aflevering niet de enige die zich over planten ontfermt. BinnensteBuiten is ook in het Limburgse Neer, waar Rita haar Engelse tuin laat zien. Er groeien sierplanten, maar ook kruiden en andere eetbare planten. (HH)
Vanaf deze datum is Toos: De Van der Valk ontvoering op Netflix te zien
09:50Plottwist in nieuw seizoen Kopen Zonder Kijken: niet alleen stellen en singles mogen meedoen
09:03Dit programma vervangt Dit Weet Jij Niet?! op SBS6
07:47De TV van gisteren: Eva-kijkers onder de indruk van optreden Mart Hoogkamer
07:00GTST Spoilers - maandag 19 t/m donderdag 22 oktober 2026