TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
“Ik kan me nog goed herinneren dat mijn oma deze volop kweekte”, vertelt plantenexpert Rogier van Vugt in de Hortus Botanicus Leiden met een Kaaps viooltje in zijn hand. Het is een populaire kamerplant in Nederland, maar in de natuur heeft het Kaaps viooltje het zwaar. “In de wilde vorm zijn ze bijna uitgestorven, maar gelukkig zijn ze makkelijk te kweken.”
Rogier legt uit hoe dit moet en laat daarnaast zien dat door middel van bestuiving nieuwe kleuren kunnen ontstaan. Tijdens dat proces gebruikt hij een stemvork.
Hij is in deze aflevering niet de enige die zich over planten ontfermt. BinnensteBuiten is ook in het Limburgse Neer, waar Rita haar Engelse tuin laat zien. Er groeien sierplanten, maar ook kruiden en andere eetbare planten. (HH)
Partnerbijdrage
Nieuwslezeres Daphne Lammers doorbreekt maandenlange stilte: 'I will be back'
08:35De TV van gisteren: Programmering van zaterdagavond weet tv-kijkers amper te verleiden
06:47Vanavond op TV: Zomergasten, Vals spel, Norbit
13:15B&B Vol Liefde deelnemer Timothy reageert op kritiek: 'Dat houdt me in leven' (video)
09:41'RTL4 komt met groot nieuws over The Masked Singer'