TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
“Ik kan me nog goed herinneren dat mijn oma deze volop kweekte”, vertelt plantenexpert Rogier van Vugt in de Hortus Botanicus Leiden met een Kaaps viooltje in zijn hand. Het is een populaire kamerplant in Nederland, maar in de natuur heeft het Kaaps viooltje het zwaar. “In de wilde vorm zijn ze bijna uitgestorven, maar gelukkig zijn ze makkelijk te kweken.”
Rogier legt uit hoe dit moet en laat daarnaast zien dat door middel van bestuiving nieuwe kleuren kunnen ontstaan. Tijdens dat proces gebruikt hij een stemvork.
Hij is in deze aflevering niet de enige die zich over planten ontfermt. BinnensteBuiten is ook in het Limburgse Neer, waar Rita haar Engelse tuin laat zien. Er groeien sierplanten, maar ook kruiden en andere eetbare planten. (HH)
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: Wolven en Taskmaster weten kijkers nog niet te overtuigen op Super Saturday
06:47Vanavond op TV: Zomergasten, Bestemming X, Paul Blart: Mall Cop 2
10:00Beste Zangers-deelnemer Yves Berendse onthult of hij openstaat voor een eigen realityserie
10:00Pieter Derks over het nieuwe realityspel Wolven: 'Een echte mindf*ck'
09:10Yvon Jaspers ziet Boer zoekt vrouw-stel Gerben en Vivian trouwen: 'Geweldig mooi lief bruidspaar'