TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Deze week is Elise Schaap op uitnodiging van Tineke Schouten in Utrecht.
Schouten komt uit de Domstad en brak door met het Utrechtse typetje Lenie uit de Takkestraat. Het Utrechts dialect is niet veel meer te horen tijdens een rondje door het centrum, maar dat betekent niet dat het verdwenen is. Een bezoekje aan een wedstrijd van FC Utrecht of een rondje door een volksbuurt als Sterrenwijk is genoeg om mensen ‘Uteregs te horen praoten’.
Ook in omliggende dorpen als Maarssen en IJsselstein zijn typisch Utrechtse woorden als ‘jochie’, ‘gehakballegie’ en ‘dâkhaos’ nog altijd te horen. Aan Schaap de taak om zich het dialect eigen te maken. De test die haar in Bla bla bla met Schaap wacht is een pittige: ze gaat undercover als gids op een rondvaartboot in Utrecht.
Voor Schaap is het niet de eerste keer dat ze een accent aan moet leren. Zo speelde ze in de hitserie Undercover de Brabantse Daniëlle en was ze in Familie Kruys te zien als de Roemeense internetbruid Ruxandra. Ook schitterde ze in De TV kantine als koningin Máxima en Nikkie Plessen.
Haar voorliefde voor accenten en typetjes ontstond toen ze als tiener in een zonnestudio in Rotterdam werkte, zo vertelde ze aan Het Parool. “Die zat op de grens tussen het chique Kralingen en het volksere Crooswijk. De klanten kwamen uit beide wijken, de meest uiteenlopende types. Ik heb daar veel inspiratie opgedaan.”
RTL 5 komt met nieuw programma over de wereld achter KLM
10:52The Voice Kids eindelijk van start: dit is wanneer
10:33De Frogers vanaf deze datum te zien op RTL5
10:16Het Perfecte Plaatje in november van start met deze deelnemers
10:00Dit gebeurt er met al het eten van het nieuwe lifestyleprogramma Thuis aan Tafel