TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De Amerikaanse kunstenaar Alexander Calder (1898-1976) werd beroemd met zijn mobiele sculpturen van plaatstaal en draad die worden geactiveerd door luchtstromen of motoren. Daarmee was Calder een van de vernieuwers binnen de kinetische kunst, een stroming waarin beweging centraal staat.
In de documentaire Close Up: In the Spirit of Calder volgt regisseur Marjoleine Boonstra de drie hedendaagse kunstenaars Rosa Barba, Zilvinas Kempinas en Ernesto Neto. Zij werken in het vroegere atelier van Calder op het Franse platteland.
De film laat zien hoe elementen als zwaartekracht, ruimte, tijd, geluid en muziek de kunstenaars met hem verbinden. Een tentoonstelling van Calder in de Kunsthal Rotterdam inspireerde Boonstra tot het maken van de documentaire.
De Close Up: In the Spirit of Calder is op dinsdag 28 mei vanaf 22:39 uur te zien bij AVROTROS op NPO2.
Dit vinden kijkers van de terugkeer van Carrie op Vrijdag
16:27Frank van Leeuwen presenteert nieuwe dagelijkse quiz: 'Aan het begin van een ontzettend leuk, creatief avontuur'
15:44Iris vindt liefde bij oude bekende uit B&B Vol Liefde, maar vergeet één belangrijk detail
15:09Glitter, glamour en verrassingen: Make Up Your Mind pakt uit met bijzondere special
13:51Oude seizoenen van Bureau-serie verdwenen van Videoland: Ewout Genemans legt uit waarom