TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
De hoofdpersoon in Close Up heeft iets met strandbeesten. Kunstenaar Theo Jansen maakt van pvc-buizen constructies die nog het meest weg hebben van een dierlijk skelet. Daarbij is de manier waarop die objecten zich, gestuurd door de wind, over het strand voortbewegen belangrijk.
In 1990 maakte Jansen zijn eerste en 35 jaar later is hij nog steeds zijn strandbeesten aan het perfectioneren. Hij gebruikt altijd dezelfde gele buizen. In de Volkskrant zei hij: “Ik koos die buizen omdat ze goedkoop en eenvoudig verkrijgbaar zijn. Daarnaast vind ik het toepasselijk dat ze dezelfde kleur hebben als het strand en Hollandse kaas.”
De documentaire laat zien hoe Jansen aan het werk is in zijn atelier, op het strand en in zijn appartement aan de Scheveningse boulevard.
Close up is op dinsdag 4 februari 2025 om 22:40 uur te zien op NPO 2.
Video: Jan Versteegh wordt tijdelijk vervangen bij De Bondgenoten
12:45Waarom kun je niet stemmen op B&B Vol Liefde in de 4e kwalificatieronde van de Gouden Televizier-Ring 2025?
11:40Kees de Bever flink gewond na nachtelijke val: 'Achterover op de grond gevallen'
11:30Dit zijn de deelnemers van de nieuwe spelshow Let's Play Ball
10:01Dit zijn de kandidaten van De Slimste Mens 2025