TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
De hoofdpersoon in Close Up heeft iets met strandbeesten. Kunstenaar Theo Jansen maakt van pvc-buizen constructies die nog het meest weg hebben van een dierlijk skelet. Daarbij is de manier waarop die objecten zich, gestuurd door de wind, over het strand voortbewegen belangrijk.
In 1990 maakte Jansen zijn eerste en 35 jaar later is hij nog steeds zijn strandbeesten aan het perfectioneren. Hij gebruikt altijd dezelfde gele buizen. In de Volkskrant zei hij: “Ik koos die buizen omdat ze goedkoop en eenvoudig verkrijgbaar zijn. Daarnaast vind ik het toepasselijk dat ze dezelfde kleur hebben als het strand en Hollandse kaas.”
De documentaire laat zien hoe Jansen aan het werk is in zijn atelier, op het strand en in zijn appartement aan de Scheveningse boulevard.
Close up is op dinsdag 4 februari 2025 om 22:40 uur te zien op NPO 2.
Simon Keizer blikt vooruit op Onvergetelijke Liedjes: 'Niemand weet vooraf wie er meedoen'
10:00Teun Föhn vertelt meer over Teun op de Biblebelt: 'Waar je ook woont: je mag er zijn'
08:56De TV van gisteren: Ruim 1,4 miljoen kijkers voor verkiezingsuitslag op NPO1
06:47Vanavond op TV: Onvergetelijke liedjes, St. Willebrord: Het mirakel van Brabant, X-Men: First Class
06:16Regisseur Joosje Duk over de serie Nordin: 'Humor werkt pas echt als het een beetje schuurt'