TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Met de rechten van de vrouw was het in Soedan lang niet best gesteld. Toen kwam de revolutie en werd de oude dictator Omar Al-Bashir aan de kant geschoven. Danny Ghosen wil weten welke gevolgen dat heeft gehad.
De presentator gaat voor Danny in Arabistan naar het Afrikaanse land en ziet dat oude gewoontes hardnekkig zijn. Zo ontmoet hij een vrouw die tegen haar wil is uitgehuwelijkt. Ook onderzoekt hij hoe het nu zit met de besnijdenis van jonge meisjes. Deze vorm van genitale verminking was lang wijdverbreid in het land.
Verder kijkt hij naar discriminatie. Een deel van de Soedanezen heeft een Arabisch uiterlijk, een ander deel een zwarte huid. ‘Afrikaanse’ Soedanezen hebben een veel lagere status, waardoor sommige vrouwen zelfs hun huid bleken.
Partnerbijdrage
B&B Vol Liefde Petra en Lieske hinten op eigen tv-programma
10:12Manuel Venderbos hoopt op comeback bij Shownieuws in 2026: 'Nog stille hoop'
10:09De streamingtip van de week: Goodbye June op Netflix
09:33Cheyenne Löhnen verrast door GTST-exit: 'Ik had graag langer willen blijven'
08:17De TV van gisteren: Kijkers vol lof over interview van Humberto Tan met Martijn Krabbé