TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Met de rechten van de vrouw was het in Soedan lang niet best gesteld. Toen kwam de revolutie en werd de oude dictator Omar Al-Bashir aan de kant geschoven. Danny Ghosen wil weten welke gevolgen dat heeft gehad.
De presentator gaat voor Danny in Arabistan naar het Afrikaanse land en ziet dat oude gewoontes hardnekkig zijn. Zo ontmoet hij een vrouw die tegen haar wil is uitgehuwelijkt. Ook onderzoekt hij hoe het nu zit met de besnijdenis van jonge meisjes. Deze vorm van genitale verminking was lang wijdverbreid in het land.
Verder kijkt hij naar discriminatie. Een deel van de Soedanezen heeft een Arabisch uiterlijk, een ander deel een zwarte huid. ‘Afrikaanse’ Soedanezen hebben een veel lagere status, waardoor sommige vrouwen zelfs hun huid bleken.
'Uiengate' zorgt voor kijkcijferexplosie: realityserie De Hanslers houdt Nederland bezig
12:38B&B Vol Liefde-Eveline is not amused over actie Bart: 'Dit vind ik K.'
12:12Huub Stapel heeft 'gezonde spanning' voor première van Amsterdamned II
11:28Geïrriteerde Monique in De Hanslers: 'Je bent toch een vent, geen mietje'
10:37Dochter Andy van der Meijde onder vuur na reactie op weigerende pony