TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Drie seizoenen lang zat Charlotte Caspers te zwoegen in haar atelier om voor Het Geheim van de Meester schilderijen van Hollandse schilders te reconstrueren. In haar nieuwe én eigen programma De Kleuren van Caspers trekt ze eropuit, op zoek naar de herkomst van kleuren.
Ze begint met rood, de kleur van de lippenstift van koningin Elizabeth I van Engeland (1533-1603), maar ook van het socialisme. Rode verf wordt gemaakt van cochenille, een grondstof die wordt gewonnen uit schildluizen. De kleurstof werd eeuwen geleden al gebruikt om textiel mee te kleuren en Vincent van Gogh gebruikte het voor zijn schilderijen. Caspers laat zien hoe de verf wordt gemaakt en gaat ook naar het Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis om communistische posters te bekijken.
De kwartfinales van het WK voetbal 2026 gaan deze week van start. Na de achtste finales blijven er nog maar acht landen over die mogen dromen van de wereldtitel. Hieronder vind je het volledige schema van de kwartfinales, inclusief de wedstrijden en speeltijden.
De strijd om een plek in de halve finales van het WK voetbal 2026 barst los. Vanavond openen Frankrijk en Marokko de kwartfinales met een veelbelovende ontmoeting.
Deze BN'er krijgt een gastrol in Medisch Centrum West: opvallende naam
15:09Peter Jan Rens (75) na beroerte nu met hartproblemen in ziekenhuis
15:07Salar en Noah delen hun mening over Anouk en Diederik: 'Ik vind het heel bijzonder' (De Bondgenoten)
15:06Jennie en Aida Jelies roepen afschuw op met zangkunsten: 'Katten vlogen gordijnen in'
14:55Omroep Max bevestigt startdatum derde seizoen Grannies of Amsterdam
Een ontslagen reddingswerker grijpt in bij een groot ongeluk in een tunnel in Daylight.
