TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Radio-dj Eddy Keur kan het moeilijk geloven dat sommige jongeren niet precies weten wat er zich tijdens de Tweede Wereldoorlog heeft afgespeeld. Omdat hij een persoonlijke connectie heeft met de oorlog, wil hij dat de kennis over deze periode niet verloren gaat. Daarom stuurt hij in de documentaire De Nieuwe Getuigen van Auschwitz vijf jongvolwassen naar het voormalige concentratiekamp in Polen.
Voor en na hun reis gaan de jongeren in gesprek met Keur. Ze praten over wat ze al wisten van de Tweede Wereldoorlog, hoe ze het bezoek aan Auschwitz hebben ervaren en wat ze ervan hebben geleerd. Ook het tragische oorlogsverhaal van Keurs familie komt aan bod. Het heeft nog steeds een grote impact op hem: als hij de Dodenherdenking kijkt, kan hij zijn tranen niet bedwingen.
Vandaag staan de laatste poulewedstrijden in de groepen A, B en C op het programma van het WK voetbal. Dat betekent dat de spanning flink oploopt: na deze duels wordt duidelijk welke landen doorgaan naar de knock-outfase en voor wie het toernooi erop zit.
Livestream: Nederlanders zoeken tijdens extreme hitte verkoeling aan zee
12:16Zoveel geld houd je over als je 100.000 euro bij De Bondgenoten wint
11:46Mike uit B&B Vol Liefde deelt heuglijk nieuws over vriendin: 'Ik denk dat ze de ware is'
11:22Jelka van Houten laat van zich horen na meltdown in Het Perfecte Plaatje op Reis
10:00Dit kijkt Dag & Nacht-acteur Guy Clemens: 'Ik heb alle seizoenen van deze serie achter elkaar gebinged'