TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Radio-dj Eddy Keur kan het moeilijk geloven dat sommige jongeren niet precies weten wat er zich tijdens de Tweede Wereldoorlog heeft afgespeeld. Omdat hij een persoonlijke connectie heeft met de oorlog, wil hij dat de kennis over deze periode niet verloren gaat. Daarom stuurt hij in de documentaire De Nieuwe Getuigen van Auschwitz vijf jongvolwassen naar het voormalige concentratiekamp in Polen.
Voor en na hun reis gaan de jongeren in gesprek met Keur. Ze praten over wat ze al wisten van de Tweede Wereldoorlog, hoe ze het bezoek aan Auschwitz hebben ervaren en wat ze ervan hebben geleerd. Ook het tragische oorlogsverhaal van Keurs familie komt aan bod. Het heeft nog steeds een grote impact op hem: als hij de Dodenherdenking kijkt, kan hij zijn tranen niet bedwingen.
De groepsfase van het WK voetbal nadert zijn ontknoping. Vandaag vallen de beslissingen in de groepen D, E en F, met onder meer Nederland, Duitsland en de Verenigde Staten in actie.
Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026
13:44Joop van den Ende geëerd met de Gouden Televizier Oeuvre-Ring
13:25Marieke Elsinga ramde lantaarnpaal nadat ze in slaap viel achter het stuur
11:31Tygo Gernandt komt met nieuwe reportageserie
10:26De eerste beelden van de veelbelovende Nederlandse dramaserie BASTA zijn er eindelijk!