TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Vorig jaar werden er wereldwijd 122 journalisten en mediaprofessionals gedood. In Nederland is de situatie niet zo grimmig, maar ook hier krijgen journalisten in toenemende mate te maken met intimidatie en geweld. In de slotaflevering van De Onmisbaren laat Nadia Moussaid zien dat de druk van twee kanten komt.
De journalistiek wordt geconfronteerd met online bedreigingen en fysieke agressie vanuit de samenleving. Maar ook vanuit de politiek groeit de druk, vaak in juridische vorm. Als vierde pijler van de democratie heeft de journalistiek de taak om de macht te toetsen en bevragen, maar die taak wordt steeds lastiger uitvoerbaar.
Moussaid gaat in gesprek met journalisten die zich ongerust maken over hun onafhankelijkheid en de vrijheid om hun werk te doen.
De slotaflevering van De Onmisbaren zie je op donderdag 30 januari 2025 vanaf 20:25 uur op NPO 3.
Droom komt uit voor GTST-actrice Barbara Sloesen: 'Ik ben zwanger'
14:02Lale Gül weg bij SBS6: 'Naar RTL Tonight'
13:26Eva Jinek komt met nieuwe rubriek in talkshow
12:27Wanneer is WNL op Zondag weer terug op tv?
12:03De Oranjezondag is vanaf deze datum weer terug op tv