TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
"De vierkwartsmaat van weer en wind vindt zijn weerklank in plant en dier", zegt bioloog Midas Dekkers in De Seizoenen. In dit laatste deel beschouwt hij, hoe kan het anders, de winter.
Het weer kan in de winter guur en de wind snijdend zijn; daar moeten plant, dier én de mens het in doen. De mens warmt chocolademelk op, maakt zijn tuin winterklaar, duikt handschoenen uit diepe laden en legt de ruitenkrabber vast klaar. Het winterseizoen roept nostalgie op.
Kan er weer geschaatst worden? Brengt dit jaar een witte Kerst? En dan zijn er de feestdagen. Er worden voorbereidingen getroffen door zich met volle boodschappenkarren een weg te banen door drukke supermarkten. Kerstbomen worden het huis in gesleept. Totdat... de winter het leven tot kalmte bedaart.
Partnerbijdrage
Vanavond op TV: Onze vrouw in Rio, Miljoenenjacht, The Italian Job
10:00Art Rooijakkers eerlijk over Dit Weet Jij Niet?!: 'Ik vind het bijna jammer dat ik het mag presenteren'
09:14De TV van gisteren: Dramatisch lage start Got Talent met Vlaamse talenten
08:52Zien: hereniging Patricia Paay en Adam Curry na vijftien jaar: 'Who's counting?'
08:42Jack van Gelder (75) open over vertrek bij De oranjezondag: ‘Ik ben gewoon gecanceld’