TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Wie zegt onderzoeksjournalist te zijn, moet veel kennis in zijn bagage hebben. Zo ook Eric Smit, die in de winter van '15/'16 De Slimste Mens won.
In zijn jeugd bleek hij een aardig balletje te kunnen squashen en werd hij vier keer Nederlands kampioen bij de junioren. Toch trok de onderzoeksjournalistiek hem meer en dan vooral de financiële stromingen. Deze belangstelling werd aangewakkerd toen begin jaren 80 zijn ouders, een ondernemersechtpaar, voor tienduizenden euro's werden opgelicht door hun boekhouder.
In 2009 was Smit mede-oprichter van Follow the money, het multimediaplatform voor financiële onderzoeksjournalistiek. Maar hij heeft met zijn vorige optredens bewezen dat hij niet alleen kennis heeft van cijfertjes, maar ook van heel veel andere zaken.
Deze aflevering van De Slimste Mens is op maandag 13 januari 2025 om 20:35 uur te zien op NPO 1.
Rutger Castricum over gezondheid Royston Drenthe en hun programma Nog één keer fit: 'Hij wil niets liever dan de oude worden'
21:40Dit vinden kijkers van de terugkeer van The Voice of Holland
18:40Johnny de Mol presenteert nieuwe SBS6-quiz Pokerface
15:20Jorik en Marilou uit Winter Vol Liefde uit elkaar
14:45Nieuw seizoen van The Tribute: Battle of the Bands in de maak