TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de jaren 20 van de vorige eeuw maakte Nederland kennis met een heel nieuwe keuken. Yvette van Boven gaat in De Streken van Van Boven naar Rotterdam, waar het eerste Chinees-Indische restaurant zijn deuren opende.
Sindsdien hebben hele generaties zich verlekkerd aan een al dan niet afgehaalde rijsttafel, babi pangang of nasi goreng. Het is dan ook niet gek dat het Chinees-Indische restaurant in 2021 werd uitgeroepen tot Nederlands immaterieel erfgoed, van de uitgebreide menukaart tot de vraag of de klant er sambal bij wil.
Maar er is ook reden tot zorg: het aantal restaurants daalt. Nu zijn er zo’n 1600, de verwachting is dat dit er in 2025 nog maar 1400 zullen zijn. Bovendien is 'de Chinees' steeds minder in trek bij Nederlanders. Van Boven zoekt uit waarom.
Partnerbijdrage
The Voice Kids zoekt nu al kandidaten voor nieuw seizoen
11:42Katy Perry bij de openingsceremonie van het WK voetbal gemist? Bekijk hier alle optredens terug
11:01Winter vol liefde ster-Elsje doet boekje open over omstreden ex Gilbert: 'Hij heeft over alles gelogen'
09:54De TV van gisteren: Stars on stage best bekeken alternatief voor WK voetbal
09:31Noa Vahle heeft lak aan critici en raadt dat iedereen aan: 'Lekker negeren, joh!'