TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de jaren 20 van de vorige eeuw maakte Nederland kennis met een heel nieuwe keuken. Yvette van Boven gaat in De Streken van Van Boven naar Rotterdam, waar het eerste Chinees-Indische restaurant zijn deuren opende.
Sindsdien hebben hele generaties zich verlekkerd aan een al dan niet afgehaalde rijsttafel, babi pangang of nasi goreng. Het is dan ook niet gek dat het Chinees-Indische restaurant in 2021 werd uitgeroepen tot Nederlands immaterieel erfgoed, van de uitgebreide menukaart tot de vraag of de klant er sambal bij wil.
Maar er is ook reden tot zorg: het aantal restaurants daalt. Nu zijn er zo’n 1600, de verwachting is dat dit er in 2025 nog maar 1400 zullen zijn. Bovendien is 'de Chinees' steeds minder in trek bij Nederlanders. Van Boven zoekt uit waarom.
Video: Jan Slagter en Guido den Aantrekker clashen bij De Oranjezomer
11:16Huh? Er lijkt een deelnemer plots te zijn vertrokken uit De Bondgenoten
10:20Het tweede seizoen van Andy & Melisa is binnenkort al te streamen: dit is de startdatum
08:14De TV van gisteren: Kijkers krijgen nu al de rillingen van ademcoach David in B&B Vol Liefde
06:47Vanavond op TV: Lowlands, Het blok Australië, A Good Day to Die Hard