TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De Chinese ondernemerslust en expansiedrang omvat de hele wereld.
In deze aflevering van De Wereld van de Chinezen ziet Ruben Terlou hoe Chinese winkeliers, handelaren en goudzoekers hun stempel drukken op Suriname.
Na de afschaffing van de slavernij in de voormalige Nederlandse kolonie trokken veel Chinezen als contractarbeider naar het land. De ondernemende bevolkingsgroep runt nog altijd een belangrijk deel van de supermarkten en tankstations in Suriname. Recenter is de instroom van Chinese firma's die zich bezighouden met de winning van hout en goud.
Terlou ziet de impact die dit heeft op de natuur en het milieu in Suriname. Minder zichtbaar maar ook zorgwekkend is de hoge schuld die het land door alle Chinese investeringen en leningen heeft opgebouwd.
GTST Spoilers - maandag 26 t/m donderdag 29 oktober 2026
06:47Vanavond op TV: Meisje met de parel - Portret van een icoon, Race across the world, Jason Bourne
22:41René van der Gijp vertelt in VI over Maarten Spanjer: 'Het liep altijd uit de hand' (video)
14:42Geen rol voor Cornald Maas bij Songfestival 2027: 'Had het graag nog een keer gedaan'
14:10De eerste beelden van Expeditie Robinson zijn er: 'Jullie zijn écht nog niet klaar voor wat jullie gaan zien'