TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De Chinese ondernemerslust en expansiedrang omvat de hele wereld.
In deze aflevering van De Wereld van de Chinezen ziet Ruben Terlou hoe Chinese winkeliers, handelaren en goudzoekers hun stempel drukken op Suriname.
Na de afschaffing van de slavernij in de voormalige Nederlandse kolonie trokken veel Chinezen als contractarbeider naar het land. De ondernemende bevolkingsgroep runt nog altijd een belangrijk deel van de supermarkten en tankstations in Suriname. Recenter is de instroom van Chinese firma's die zich bezighouden met de winning van hout en goud.
Terlou ziet de impact die dit heeft op de natuur en het milieu in Suriname. Minder zichtbaar maar ook zorgwekkend is de hoge schuld die het land door alle Chinese investeringen en leningen heeft opgebouwd.
De knock-outfase van het WK voetbal gaat van start met Zuid-Afrika - Canada. Het is voor het eerst dat een WK een zestiende finale kent, waardoor deze wedstrijd meteen een historische primeur is. De aftrap is om 21.00 uur in het Los Angeles Stadium.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
12:47Zus van Victor Vlam openhartig in Mischa en de Mannen die het Beter Weten: 'Heel erg van geschrokken'
11:52Hier kun je de duetten uit de halve finale van Stars on Stage terugkijken
11:05WK-optreden Orgel Joke alléén als Oranje wint van Marokko: 'Hoop dat niet alles voor niks is geweest'
10:20De TV van gisteren: halve finale Stars on Stage bezorgt kijkers zelfs in tropische hitte kippenvel