TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
De vroege jaren van Veronica waren onlosmakelijk verbonden met de Norderney. Deze oude vissersboot zou in 1964 eigenlijk worden gesloopt, maar de gebroeders Verweij bouwden deze om tot zendschip.
Voor de kust bij Scheveningen werd dit de thuisbasis van Radio Veronica, een commerciële zender. Dat was destijds illegaal, maar na veel politiek gedoe volgde in 1976 toch een zendvergunning, voor radio en tv.
Het slot van Dit is 50 jaar Veronica blikt weer terug op de woelige tijd die volgde. Dat gold niet alleen voor de omroep, maar ook voor de Norderney. Die werd na 1976 meermaals verbouwd en het hele land doorgesleept. Inmiddels is het schip in rustig vaarwater beland: sinds 2013 ligt het als multifunctioneel activiteitencentrum bij de Amsterdamse NDSM-werf.
Dit is 50 jaar Veronica is op 29 mei om 21:30 uur te zien bij Veronica.
We moesten er een jaar geduld voor hebben, maar nu kunnen we dan eindelijk genieten van de nieuwe reeks Haantjes op Netflix.
Terugkijken: de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival 2026
08:42De TV van gisteren: Pijnlijke kijkcijfers voor eerste halve finale Eurovisie Songfestival
22:32Kijkers enthousiast over Songfestival-commentaar Henry Schut en Jeroen Kijk in de Vegte
15:09Dit is wanneer het nieuwe seizoen van De Slimste Mens start
14:20De makelaars van de Nederlandse Million Dollar Listing zijn bekend