TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
“Nederland houdt van moeilijke brieven schrijven”, zegt Elayna. Volgens haar moet dat eenvoudiger kunnen. Ze is laaggeletterd en zit op taalles.
Het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam heeft haar en Adrie geselecteerd om te ontdekken welke moeilijkheden laaggeletterden ondervinden bij een bezoek aan het ziekenhuis. Loes Luca loopt met hen mee door de lange gangen, langs aanmeldzuilen en wegwijzers. De weg vinden blijkt een ingewikkelde opgave.
In deze Duidelijke Taal stuit Luca op nog meer problemen in de zorg waar laaggeletterden tegen aanlopen. Zo ontmoet ze Koos, die voor zijn behandeling tegen longkanker veel medicijnen kreeg voorgeschreven. Het lukte hem niet de bijsluiters te ontcijferen, maar dat durfde hij niet tegen zijn arts te zeggen.
Beau van Erven Dorens na alle commotie te gast bij Renze Klamer: 'Ik mis de desk een beetje'
08:48Dit zijn de genomineerden voor de Televizier-Ring Online-videoserie 2026
08:45Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026
08:40De TV van gisteren: kijkers enorm onder de indruk van 100 Dagen in de Gehandicaptenzorg
06:47Vanavond op TV: Sander en de kloof, Vera, Killer Elite