TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
“Nederland houdt van moeilijke brieven schrijven”, zegt Elayna. Volgens haar moet dat eenvoudiger kunnen. Ze is laaggeletterd en zit op taalles.
Het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam heeft haar en Adrie geselecteerd om te ontdekken welke moeilijkheden laaggeletterden ondervinden bij een bezoek aan het ziekenhuis. Loes Luca loopt met hen mee door de lange gangen, langs aanmeldzuilen en wegwijzers. De weg vinden blijkt een ingewikkelde opgave.
In deze Duidelijke Taal stuit Luca op nog meer problemen in de zorg waar laaggeletterden tegen aanlopen. Zo ontmoet ze Koos, die voor zijn behandeling tegen longkanker veel medicijnen kreeg voorgeschreven. Het lukte hem niet de bijsluiters te ontcijferen, maar dat durfde hij niet tegen zijn arts te zeggen.
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: Kijkers kritisch op eerste aflevering van De Hanslers: Van de Piste naar de Playa
07:00GTST Spoilers - maandag 1 t/m donderdag 4 december 2025
06:47Vanavond op TV: Vier handen op één buik, MasterChef Australië: Dessert masters, I, Robot
21:56Kijkers gaan los over eerste aflevering De Hanslers: van de Piste naar de Playa
21:05Bijzondere ode aan Joost Prinsen in Met het Mes op Tafel: 'Hij keek nog altijd'