TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
“Nederland houdt van moeilijke brieven schrijven”, zegt Elayna. Volgens haar moet dat eenvoudiger kunnen. Ze is laaggeletterd en zit op taalles.
Het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam heeft haar en Adrie geselecteerd om te ontdekken welke moeilijkheden laaggeletterden ondervinden bij een bezoek aan het ziekenhuis. Loes Luca loopt met hen mee door de lange gangen, langs aanmeldzuilen en wegwijzers. De weg vinden blijkt een ingewikkelde opgave.
In deze Duidelijke Taal stuit Luca op nog meer problemen in de zorg waar laaggeletterden tegen aanlopen. Zo ontmoet ze Koos, die voor zijn behandeling tegen longkanker veel medicijnen kreeg voorgeschreven. Het lukte hem niet de bijsluiters te ontcijferen, maar dat durfde hij niet tegen zijn arts te zeggen.
Partnerbijdrage
Voor de startlichten uitgaan: Olav Mol en Jack Plooij blikken vooruit op elke GP
13:10Op deze datum is de documentaire INFARCT te zien
11:39Wilfred Genee deelt eerste beelden van Mi Dushi: Wat is dan liefde?
11:15Op deze datum start het nieuwe seizoen van Woeste Grond
10:36Suzan & Freek geven in nieuwe Videoland-documentaire intiem kijkje achter de schermen