TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Loes Luca schrok toen ze hoorde dat in sommige Rotterdamse wijken een derde van de inwoners moeite heeft met lezen en schrijven. Ze gaat in de vierdelige serie Duidelijke Taal op pad met een aantal van hen, bijvoorbeeld naar hun werk of naar de supermarkt en ziet dat het leven voor hen ingewikkeld is.
"Hoe moet je je rijbewijs halen als je niet kunt lezen? Of neem maar eens de bus als je niet eens kunt lezen waar die naartoe gaat. En hoe doe je eigenlijk boodschappen als je een briefje hebt meegekregen, maar niet kunt lezen wat erop staat?" Veel van de geïnterviewden hebben een partner die hen helpt bij lezen en schrijven. "Maar als die niet in de buurt is, kan dat al gauw een probleem zijn. Als je niet uitkijkt, raak je als analfabeet volkomen geïsoleerd."
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
Jan Joost van Gangelen weer langzaam aan het werk na burn-out
09:48Urk!-zussen Gerda en Mathilde geven update over maagverkleining
08:38De TV van gisteren: Miljoenen sportfanaten aan de buis gekluisterd tijdens spannende schaats en shorttrackraces
06:47Vanavond op TV: Olympische Winterspelen, The voice of Holland, The Wolf of Wall Street
06:00Programma Olympische Winterspelen vrijdag 13 februari