TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Op 29 oktober viert de republiek Turkije haar honderdjarig bestaan. Na de Eerste Wereldoorlog hing het lot van het Ottomaanse rijk aan een dun draadje, maar mede door de inspanningen van oorlogsheld Mustafa Kemal Atatürk bleef Turkije als onafhankelijk land bestaan. Atatürk werd president, er kwam een parlement en de monarchie werd afgeschaft. Onder zijn leiding veranderde het land in een moderne seculiere staat, waarin religie en politiek los van elkaar stonden.
In Eus in Turkije onderzoekt schrijver en presentator Özcan Akyol wat er een eeuw later van Atatürks droom over is. Hij begint zijn reis in Trabzon, een uiterst conservatieve plaats aan kust van de Zwarte Zee. In de periode voor de presidentsverkiezingen klinkt hier harde verkiezingstaal.
Eus in Turkije is vanaf zaterdag 14 oktober wekelijks om 20:40 uur te zien bij NTR op NPO1.
Dionne Stax teleurgesteld over verdwijnen eigen programma: 'Heel pijnlijk'
09:04Dit zijn de eerste beelden van Bureau Groningen
08:44De TV van gisteren: Gouden Televizier-Ring Gala blijft kijkcijferhit, maar levert fors in ten opzichte van vorig jaar
06:47Vanavond op TV: De Bauers, een nieuwe fase, Dokter Deen, 65
06:00Zo stream je het tweede seizoen van de streaming-editie van Wie Is de Mol? helemaal gratis