TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Op 29 oktober viert de republiek Turkije haar honderdjarig bestaan. Na de Eerste Wereldoorlog hing het lot van het Ottomaanse rijk aan een dun draadje, maar mede door de inspanningen van oorlogsheld Mustafa Kemal Atatürk bleef Turkije als onafhankelijk land bestaan. Atatürk werd president, er kwam een parlement en de monarchie werd afgeschaft. Onder zijn leiding veranderde het land in een moderne seculiere staat, waarin religie en politiek los van elkaar stonden.
In Eus in Turkije onderzoekt schrijver en presentator Özcan Akyol wat er een eeuw later van Atatürks droom over is. Hij begint zijn reis in Trabzon, een uiterst conservatieve plaats aan kust van de Zwarte Zee. In de periode voor de presidentsverkiezingen klinkt hier harde verkiezingstaal.
Eus in Turkije is vanaf zaterdag 14 oktober wekelijks om 20:40 uur te zien bij NTR op NPO1.
Partnerbijdrage
Vanavond op TV: Heel Holland bakt, vtwonen weer verliefd op je huis, The First Wives Club
12:35Sinterklaas aangekomen op Texel ondanks weersomstandigheden en 'zeemonster'
10:03Spoiler: verbijstering bij eerste onthullingen The Masked Singer
09:28De TV van gisteren: Sinterklaasjournaal scoort torenhoog, kijkers genieten van The Masked Singer
06:47Vanavond op TV: Sport - Schaatsen: Wereldbeker in Salt Lake City, The tribute: Battle of the bands, Dodgeball: A True Underdog Story
Een nieuwe generatie voegt zich bij ’s werelds beruchtste huurlingen in Expend4bles.
