TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Aldith Hunkar maakt het verleden tastbaar in het derde seizoen van Firma Erfgoed. De presentatrice gaat opnieuw op zoek naar objecten die het verhaal van de Nederlandse geschiedenis vertellen.
Deze eerste aflevering staat in het teken van het Herdenkingsjaar Slavernijverleden. Daarbij bezoekt Hunkar onder meer de Nieuwe Kerk in Amsterdam. Daar werd vorig jaar een gedenksteen voor Anton de Kom onthuld. Deze schrijver en verzetsman schreef in 1934 Wij slaven van Suriname, een essay dat een felle aanklacht was tegen de koloniale overheersing in zijn geboorteland.
Hunkar is groot voorstander van het Herdenkingsjaar: “De slavernij is een geschiedenis van ons allemaal, niet alleen van mensen van ‘overzee’”, zei ze op Petrus.nl, de website van de Protestantse Kerk.
Het WK voetbal 2026 gaat zaterdag verder met vier wedstrijden. Voor Nederlandse voetbalfans staat vooral Nederland - Zweden met rood omcirkeld, terwijl ook Duitsland opnieuw in actie komt.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
06:47Vanavond op TV: Pinkpop 2026 live, NCIS, Save the Last Dance 2
19:55Bekijk hier de reünie van A.S.S. - Anti Survival Show
19:23Matthijs van Nieuwkerk reageert op kans van SBS6: 'Ik wil gewoon een goed programma maken'
19:13Renze Klamer vertelt voor het eerst over exit RTL Tonight en nieuwe talkshow: 'Ze hadden mij ook gewoon even mogen bellen'