TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Aldith Hunkar maakt het verleden tastbaar in het derde seizoen van Firma Erfgoed. De presentatrice gaat opnieuw op zoek naar objecten die het verhaal van de Nederlandse geschiedenis vertellen.
Deze eerste aflevering staat in het teken van het Herdenkingsjaar Slavernijverleden. Daarbij bezoekt Hunkar onder meer de Nieuwe Kerk in Amsterdam. Daar werd vorig jaar een gedenksteen voor Anton de Kom onthuld. Deze schrijver en verzetsman schreef in 1934 Wij slaven van Suriname, een essay dat een felle aanklacht was tegen de koloniale overheersing in zijn geboorteland.
Hunkar is groot voorstander van het Herdenkingsjaar: “De slavernij is een geschiedenis van ons allemaal, niet alleen van mensen van ‘overzee’”, zei ze op Petrus.nl, de website van de Protestantse Kerk.
Nieuwslezeres Daphne Lammers doorbreekt maandenlange stilte: 'I will be back'
08:35De TV van gisteren: Programmering van zaterdagavond weet tv-kijkers amper te verleiden
06:47Vanavond op TV: Zomergasten, Vals spel, Norbit
13:15B&B Vol Liefde deelnemer Timothy reageert op kritiek: 'Dat houdt me in leven' (video)
09:41'RTL4 komt met groot nieuws over The Masked Singer'