TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Aldith Hunkar maakt het verleden tastbaar in het derde seizoen van Firma Erfgoed. De presentatrice gaat opnieuw op zoek naar objecten die het verhaal van de Nederlandse geschiedenis vertellen.
Deze eerste aflevering staat in het teken van het Herdenkingsjaar Slavernijverleden. Daarbij bezoekt Hunkar onder meer de Nieuwe Kerk in Amsterdam. Daar werd vorig jaar een gedenksteen voor Anton de Kom onthuld. Deze schrijver en verzetsman schreef in 1934 Wij slaven van Suriname, een essay dat een felle aanklacht was tegen de koloniale overheersing in zijn geboorteland.
Hunkar is groot voorstander van het Herdenkingsjaar: “De slavernij is een geschiedenis van ons allemaal, niet alleen van mensen van ‘overzee’”, zei ze op Petrus.nl, de website van de Protestantse Kerk.
De TV van gisteren: spectaculaire ontknoping Wie is de Mol? en hoge kijkcijfers The Tribute
06:47Vanavond op TV: Glasland, Expeditie Robinson, Mean Girls
00:01Advent dag 21 | Win een Heel Holland Bakt-outfit voor in de keuken
20:32Dit zijn de Mol, de winnaar en de verliezer van Wie Is de Mol? 2025
11:38Nieuw seizoen Lieve Gordon en Andy op komst: 'Wij gaan door'