TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Dementie komt niet voor in het woordenboek van de 78-jarige Maike Irene Esajas, die alzheimer heeft. Gijs Wanders en kunstenaar Herman van Hoogdalem portretteren haar op film én op doek in Gezichten van Dementie.
De geboren Surinaamse kwam na de militaire coup in 1980 in Nederland terecht. Daarna moest ze als alleenstaande moeder hard werken om voor haar jonge kinderen te zorgen. Haar dochter Eartha vertelt over haar moeder. “Mama heeft zich altijd weggecijferd, dit verdient ze niet.” Praten over de ziekte doet Maike Irene helemaal niet. Dat ze er zelf wel mee bezig is, blijkt wanneer de kinderen haar huis ontruimen. In dagboeken schrijft hun moeder van zich af over de hallucinaties die ze heeft en de bijbehorende angst om gek te worden.
Thuisfront laat van zich horen na slippertje Casper en Fianca in De Bondgenoten: 'Hij zal nooit een keer nadenken over z’n gezin'
16:16Barbara kreeg een burn-out na Winter Vol Liefde: 'Heeft uiteindelijk zijn tol geëist'
15:43Jan Versteegh deelt bizarre anekdote over opnames The Bicycle Race: 'Wat?!'
14:00RTL geeft tekst en uitleg over 'menselijke fout' op kaart van Rob aan Sandra in Married at First Sight
11:24Jörgen Raymann maakt comeback met eigen tv-programma en dit is wanneer het begint