TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In dit tweede deel van Grutto! wordt er naar hartenlust geflirt, gevochten, gepaard en eieren gelegd. Het broedseizoen is in volle gang en een goedgevulde maag helpt daarbij. Een regenbui is meer dan welkom. Het water dwingt larven en insecten die in de grond leven naar de oppervlakte zodat de grutto er makkelijker bij kan.
De grutto-ouders en hun kuikens hebben het te stellen met de droogte, de koeien in de wei, maaimachines en de veranderende landbouwsystematiek van de laatste decennia. Het gevolg is dat sinds de jaren 60 de populatie grutto's met bijna 70 procent is afgenomen. Ruben Smit, filmmaker en ecoloog, laat in zijn documentaire zien dat het leven van deze oer-Hollandse vogel en de landbouw onlosmakelijk met elkaar zijn verbonden.
Grutto! is sinds dinsdag 31 oktober wekelijks om 20:35 uur te zien bij BNNVARA op NPO1. Deze aflevering volgt op 7 november 2023.
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
Het is Valentijnsdag dus kruip gezellig samen met je geliefde - of gewoon lekker alleen - op de bank met deze kijktips waarin de romantiek hoogtij viert.
Vandaag inside buitengewoon kritisch op Bram Bakker na Javier Guzman incident
06:00Programma Olympische Winterspelen zaterdag 14 februari
16:44Alex uit Over Mijn Lijk gaat naar hospice: 'Nieuwe fase in emotionele achtbaan'
15:51Kijkers De Bondgenoten steunen Salar en Mercedes en gaan los over vader
14:49StukTV maakt nieuw seizoen De Drop voor Videoland