TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Er waren in de jaren 70 veel subculturen met bijbehorende mode. Punkers, bikers, hippies en discogangers, alle stijlen liepen door elkaar. De broeken met wijde pijpen waren overal te zien. Philip Freriks praat in Het Design van de Jaren 70 met tatoeagekoning Henk Schiffmacher en zijn vrouw, kunstenares Louise van Teylingen, over de mode van toen.
Als jong meisje woonde Van Teylingen kort in de P.C. Hooftstraat in Amsterdam, waar ze uitkeek op de winkel van modeontwerpster Fong Leng. Een van haar vaste klanten was de kleurrijke Mathilde Willink. Louise maakte in die tijd tekeningen van de opvallende mode die Willink droeg. “Ze heeft mij gigantisch geïnspireerd.” Zelf koos Louise al op jonge leeftijd voor de punklook met gemillimeterd haar.
Deze aflevering van Het Design van de Jaren 70 zie je op maandag 5 augustus vanaf 21:10 uur op NPO 2.
Het WK voetbal 2026 gaat zaterdag verder met vier wedstrijden. Voor Nederlandse voetbalfans staat vooral Nederland - Zweden met rood omcirkeld, terwijl ook Duitsland opnieuw in actie komt.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
06:47Vanavond op TV: Pinkpop 2026 live, NCIS, Save the Last Dance 2
19:55Bekijk hier de reünie van A.S.S. - Anti Survival Show
19:23Matthijs van Nieuwkerk reageert op kans van SBS6: 'Ik wil gewoon een goed programma maken'
19:13Renze Klamer vertelt voor het eerst over exit RTL Tonight en nieuwe talkshow: 'Ze hadden mij ook gewoon even mogen bellen'