TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Er waren in de jaren 70 veel subculturen met bijbehorende mode. Punkers, bikers, hippies en discogangers, alle stijlen liepen door elkaar. De broeken met wijde pijpen waren overal te zien. Philip Freriks praat in Het Design van de Jaren 70 met tatoeagekoning Henk Schiffmacher en zijn vrouw, kunstenares Louise van Teylingen, over de mode van toen.
Als jong meisje woonde Van Teylingen kort in de P.C. Hooftstraat in Amsterdam, waar ze uitkeek op de winkel van modeontwerpster Fong Leng. Een van haar vaste klanten was de kleurrijke Mathilde Willink. Louise maakte in die tijd tekeningen van de opvallende mode die Willink droeg. “Ze heeft mij gigantisch geïnspireerd.” Zelf koos Louise al op jonge leeftijd voor de punklook met gemillimeterd haar.
Deze aflevering van Het Design van de Jaren 70 zie je op maandag 5 augustus vanaf 21:10 uur op NPO 2.
Op deze dertiende dag van onze adventskalender brengen we je zeker geen ongeluk, want we mogen in samenwerking met Kesbeke een rijkgevuld cadeaupakket weggeven.
Deze programma's en films kijk je op eerste kerstdag 2025
15:00Deze programma's en films kijk je op kerstavond 2025
14:48Met het Mes op Tafel sluit 2025 spetterend af met feestelijke oudejaarsspecial
14:45Deze BN'ers zitten volgens jullie in de pakken van The Masked Singer 2025
14:28Kerstpret met Gert, Ellen, Viktor en Marie: special De Verhulstjes binnenkort op Videoland