TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Het Jaar van… staat in het teken van 1985. Onder anderen voormalig voetballer Anouk Hoogendijk, cabaretier Rayen Panday en oud-nieuwslezer Jan de Hoop bespreken de hoogte- en dieptepunten.
Onder meer de doorbraak van Bruce Springsteen, de bioscoophit Back to the Future, en de bloederige voetbalrellen in het Belgische Heizelstadion komen aan bod. Daarnaast schreef Wubbo Ockels geschiedenis door als eerste Nederlander de ruimte in te gaan.
Hij was echter niet de eerste astronaut die in Nederland is geboren. In datzelfde jaar, enkele maanden voor Ockels, reisde Lodewijk van den Berg namelijk naar de sterren. Omdat deze Zeelander ten tijde van zijn ruimtemissie Amerikaans staatsburger was, ging Ockels de boeken in als de eerste Nederlandse astronaut.
Het Jaar Van... is iedere vrijdag vanaf 20:30 uur te zien op SBS6. Deze aflevering volgt op 15 december.
Jan Versteegh geeft kijkje achter de schermen bij De Bondgenoten
14:11Baantjer-acteur Piet Kamerman (Lowietje) overleden
13:46Videoland gaat het concert van Yves Berendse live uitzenden
13:21Kijkers raken niet uitgepraat over Josylvio in De Verraders
12:48Gemist op SBS6 dit weekend: gillende Eveline Stallaart, ontklede Peter Gillis en knikkerkussers