TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
In Droombeeld volgt regisseur Rosa Ruth Boesten fotograaf en kunstenaar Çigdem Yüksel (35), die generatiegenoten van haar overleden oma portretteert voor haar tentoonstelling en boek Je Moest Eens Weten. Deze vrouwen kwamen eind jaren 60 van Turkije naar Nederland. Een van hen vertelt over de minirok die ze van haar man kreeg toen ze in Amsterdam aankwamen: ‘Ik heb deze kleren vaak gedragen en nog steeds bewaard.’
Tijdens het maakproces ontdekt Yüksel het werk van fotograaf Bertien van Manen, die in 1979 dezelfde groep vastlegde. 45 jaar later bezoekt Yüksel een aantal van deze vrouwen opnieuw. Met haar werk wil de fotograaf een plek voor deze vrouwen in de geschiedenis creëren en het stereotiepe beeld van de ‘migrantenvrouw’ doorbreken.
Droombeeld is onderdeel van Het Uur van de Wolf Kort. Deze aflevering is op dinsdag 26 november 2024 om 22:40 uur te zien op NPO 2.
Partnerbijdrage
Het aftellen is begonnen: Sleepers keert bijna terug en na die snoeiharde cliffhanger is de spanning groter dan ooit. Wat staat Martin Oudkerk te wachten in het nieuwe seizoen nu alle zekerheden zijn weggevaagd?
Advent dag 6 | Leef mee met de kandidaten van Vals Spel op Videoland
22:05Dit zijn de afvallers van de vierde aflevering van The Masked Singer 2025
16:46Martijn Krabbé tekent nieuw contract bij RTL: 'Dank voor het vertrouwen'
14:43Greetje uit Urk! bevestigt breuk met Bert: 'Heel zwaar'
13:38Jochem Myjer laat van zich horen in alle ophef over het Sinterklaasjournaal: 'Van mijn Hoofdpiet blijf je af'