TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Tussen 1977 en 2003 componeerde Karlheinz Stockhausen de operacyclus 'Licht', een megalomaan werk dat bestaat uit 29 uur aan muziek. Door de intimiderende omvang van het werk heeft geen enkel operagezelschap het ooit aangedurfd om de cyclus in zijn geheel uit te voeren.
In 2019 presenteerde De Nationale Opera in samenwerking met het Koninklijk Conservatorium, het Holland Festival en de Stockhausen Foundation een driedaags evenement dat een aanzienlijk deel van de cyclus ten gehore bracht.
In de documentaire Licht geeft Oeke Hoogendijk een indruk van de enorme creatieve én logistieke inspanningen die daarbij kwamen kijken. Bij de uitvoering onder regie van Pierre Audi, die totaal vijftien uur in beslag nam, waren vijfhonderd musici en dansers betrokken. (HH)
Vanavond op TV: Attenborough: Kingdom, Vroege vogels, 3 op reis: De reis van je leven
10:00Geen interesse in WK voetbal 2026? Dit zijn de beste alternatieven op tv
08:54Zieke Vinchenzo zorgt voor unieke situatie bij Stars on stage: 'Er moet iemand afvallen'
08:42Op deze datum begint het nieuwe seizoen Tijd voor MAX
08:34De TV van gisteren: Peter Gillis roemloos ten onder in laatste Massa is kassa