TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Tussen 1977 en 2003 componeerde Karlheinz Stockhausen de operacyclus 'Licht', een megalomaan werk dat bestaat uit 29 uur aan muziek. Door de intimiderende omvang van het werk heeft geen enkel operagezelschap het ooit aangedurfd om de cyclus in zijn geheel uit te voeren.
In 2019 presenteerde De Nationale Opera in samenwerking met het Koninklijk Conservatorium, het Holland Festival en de Stockhausen Foundation een driedaags evenement dat een aanzienlijk deel van de cyclus ten gehore bracht.
In de documentaire Licht geeft Oeke Hoogendijk een indruk van de enorme creatieve én logistieke inspanningen die daarbij kwamen kijken. Bij de uitvoering onder regie van Pierre Audi, die totaal vijftien uur in beslag nam, waren vijfhonderd musici en dansers betrokken. (HH)
Twee Europese grootmachten, één plek in de finale. Frankrijk en Spanje treffen elkaar vanavond in de halve finale van het WK voetbal waarin de aanvallende sterren aan beide kanten het verschil kunnen maken.
Estavana Polman laat zich niet uit het veld slaan: 'Schuift volgende maand gewoon aan in VI'
11:16Blijft Greetje te zien in Urk!? SBS6 geeft duidelijkheid
11:10Dit kun je verwachten van het nieuwe RTL-programma Nederland met Vakantie
09:45De Bondgenoten-kijkers gaan los om actie van Anouk
08:01De TV van gisteren: MAX Vakantieman begint nieuw seizoen met ruim 1 miljoen kijkers