TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Eigenlijk is het vreemd dat het zo lang moest duren voordat het belezen drietal Maarten, Sis en Vincent van Rossem een bezoek bracht aan Deventer. De plaats in Overijssel is al sinds de vijftiende eeuw een drukkerscentrum van Europees belang en ook nu nog bekend als boekenstad.
In Hier zijn de Van Rossems vertelt Maarten over de lange boekengeschiedenis van Deventer, waar nog steeds veel uitgeverijen en antiquariaten te vinden zijn en jaarlijks de grootste boekenmarkt van Europa plaatsvindt. Als Maarten is uitgepraat laat architect Vincent zien hoe een middeleeuwse wijk in Deventer na protesten niet werd gesloopt, maar een prachtige restauratie kreeg.
Kunsthistoricus Sis, die afgelopen week op 77-jarige leeftijd is overleden, staat in deze uitzending ook nog stil bij een beroemde burger van Deventer, meestervervalser Han van Meegeren.
Partnerbijdrage
Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026
11:39Scrooge Live keert terug en strijkt neer in deze plaats
10:38Emotionele televisieavond door overlijden Paulien Cornelisse
09:24De TV van gisteren: Sjorleone verovert de harten van de kijkers van Race across the World
06:47Vanavond op TV: Sander en de kloof, André Hazes: En nu ..., Rampage: Big Meets Bigger