TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In het atelier van Rezi van Lankveld staat geen schildersezel. De kunstenares legt haar canvas vlak neer op twee balkjes, en giet verf direct op het doek zodat er een onvoorspelbaar en dynamisch werk ontstaat. Dat klinkt eenvoudig, maar aan het gieten gaat een heel proces van verfkeuze, mengen en verdunnen vooraf. Vervolgens bewerkt Van Lankveld het doek met de kwast, zoekend naar het gewenste resultaat.
Hollandse Meesters in de 21ste Eeuw toont de kunstenaar aan het werk, experimenterend en niet snel tevreden. "Er moet een soort magie ontstaan, dat je niet meer hoeft na te denken wat je aan het doen bent."
Van Lankveld studeerde aan de Gerrit Rietveld Academie en de Van Eyck Academie. Haar werk was te zien op solo-exposities in Parijs, Londen en New York.
Deze aflevering van Hollandse Meesters in de 21ste Eeuw is op donderdag 14 november 2024 om 15:25 uur te zien op NPO 2.
SBS6 komt met nieuw programma: The Moneymakers
11:16Hoe gaat het nu met Erica Terpstra?
10:45Zien: Frank Dane terug op de radio en vertelt over het overlijden van zijn broer Robert Jensen
10:30Mathilde uit URK! leerde nieuwe vriend Davy 'per ongeluk' kennen op Tinder
09:01Dramaserie Bodem krijgt een derde seizoen