TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In het atelier van Rezi van Lankveld staat geen schildersezel. De kunstenares legt haar canvas vlak neer op twee balkjes, en giet verf direct op het doek zodat er een onvoorspelbaar en dynamisch werk ontstaat. Dat klinkt eenvoudig, maar aan het gieten gaat een heel proces van verfkeuze, mengen en verdunnen vooraf. Vervolgens bewerkt Van Lankveld het doek met de kwast, zoekend naar het gewenste resultaat.
Hollandse Meesters in de 21ste Eeuw toont de kunstenaar aan het werk, experimenterend en niet snel tevreden. "Er moet een soort magie ontstaan, dat je niet meer hoeft na te denken wat je aan het doen bent."
Van Lankveld studeerde aan de Gerrit Rietveld Academie en de Van Eyck Academie. Haar werk was te zien op solo-exposities in Parijs, Londen en New York.
Deze aflevering van Hollandse Meesters in de 21ste Eeuw is op donderdag 14 november 2024 om 15:25 uur te zien op NPO 2.
Malou Petter openhartig over Talpa-tijd: 'Dat had ik niet willen missen'
11:40Jack van Gelder keert definitief niet terug bij De Oranjewinter
11:26Malgosia geeft toe dat ze intiem is geweest met Joey in House of Villains: ‘Genoeg aanwijzingen’
10:55Tommy van Lent krijgt de volle laag van de groep in No Way Back VIPS: ‘Je mist een hersencel’
09:27Linda de Mol laat zich uit over nieuw seizoen Gooische Vrouwen