TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Als Marco Polo schrijver Rustichello van Pisa niet had ontmoet in 1298, had In Levenden Lijve waarschijnlijk nooit een aflevering aan de ontdekkingsreiziger gewijd. In Venetië en Genua zoekt Derek de Lint uit wie deze Italiaan was, die op zijn zeventiende naar Azië vertrok. En hoe zag hij eruit?
Van 1271 tot 1295 verkende Polo samen met zijn vader en oom de tot dan toe vrijwel onbekende gebieden zoals India, China en Perzië. Zijn belevenissen zijn terug te lezen in het reisverslag Il milone, opgetekend door Rustichello, bij wie Marco Polo na een zeeslag in de cel belandde.
Hoewel tijdgenoten twijfelden aan zijn geloofwaardigheid, waren de avonturen van de Venetiaan een grote inspiratiebron voor Christoffel Columbus en andere ontdekkingsreizigers.
De TV van gisteren: slechte start voor Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte
21:46Dit zijn de finalisten van The Voice of Holland 2026
21:20Abrupt einde aan Flikken-avontuur voor deze BN'er
19:46Camiel Kesbeke houdt vader Oos voor de gek met neptelefoontje
17:00Komende maand in GTST: Draagmoeders, eitjes en onverwachte zwangerschappen