TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Als Marco Polo schrijver Rustichello van Pisa niet had ontmoet in 1298, had In Levenden Lijve waarschijnlijk nooit een aflevering aan de ontdekkingsreiziger gewijd. In Venetië en Genua zoekt Derek de Lint uit wie deze Italiaan was, die op zijn zeventiende naar Azië vertrok. En hoe zag hij eruit?
Van 1271 tot 1295 verkende Polo samen met zijn vader en oom de tot dan toe vrijwel onbekende gebieden zoals India, China en Perzië. Zijn belevenissen zijn terug te lezen in het reisverslag Il milone, opgetekend door Rustichello, bij wie Marco Polo na een zeeslag in de cel belandde.
Hoewel tijdgenoten twijfelden aan zijn geloofwaardigheid, waren de avonturen van de Venetiaan een grote inspiratiebron voor Christoffel Columbus en andere ontdekkingsreizigers.
Jandino Asporaat ontmoet kunstenaars in Sterren op het Doek: 'Liever geen kale man' (video)
09:53André Hazes komt met nieuw seizoen realifesoap: 'Volgend jaar weer draaien' (video)
09:18De TV van gisteren: Richard Groenendijk wint op primetime, weinig kijkers voor toespraak Koning
06:47Vanavond op TV: Sterren in concert: André Hazes in het theater, The masked singer, Rocco & Sjuul
11:46Video: Martien Meiland ziet het skiën niet meer zitten: 'Waarschijnlijk de laatste keer voordat ik ga hemelen'