TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Onder grote internationale druk ging Nederland in 1949 door de knieën en werd de Indonesische onafhankelijkheid een feit. In de laatste aflevering van Indonesia Roept! wil documentairemaker Hans Goedkoop weten hoe het verlies van de oorlog en de kolonie moet zijn geweest voor zijn grootvader, officier Rein van Langen.
Als chef-staf was Van Langen verantwoordelijk voor de ontbinding van het koloniale leger. Een van zijn laatste wapenfeiten was dat hij Raymond Westerling uit Indonesië hielp ontsnappen. De omstreden kapitein Westerling was berucht door zijn zuiveringsacties op Zuid-Celebes en deed in 1950 met een paar honderd medestanders nog een mislukte couppoging. Van Langen smokkelde hem het land uit, maar zijn betrokkenheid bleef niet lang geheim.
Indonesia Roept! is nog tot 20 oktober iedere vrijdag om 22:20 uur te zien bij NTR op NPO2.
Na een sterke groepsfase wacht Oranje direct een loodzware test in de knock-outfase van het WK voetbal. In de nacht van maandag op dinsdag neemt Nederland het op tegen Marokko, een duel dat alle ingrediënten heeft voor een zinderende voetbalavond.
De knock-outfase van het WK voetbal levert meteen een absolute kraker op. Brazilië en Japan treffen elkaar in een duel waarin slechts één land een ticket voor de achtste finales overhoudt.
Schema achtste finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden
10:33'Zomercliffhanger van GTST loopt niet voor iedereen goed af'
09:20Speelschema Oranje op het WK voetbal 2026: wanneer speelt Nederland?
08:06VPRO onthult tweede naam van laatste seizoen Zomergasten
07:56De TV van gisteren: Luidruchtige Oranjefans verstoren De Oranjezomer