TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Begin zeventiende eeuw voerde Willebrord Snellius een wetenschappelijk experiment uit dat onze kijk op de wereld voorgoed zou veranderen. Met behulp van tientallen driehoeksmetingen slaagde de Leidse wiskundige erin om de omtrek van de aarde te bepalen.
Hij maakte daarbij gebruik van een kwadrant dat werd ontworpen door cartograaf Willem Janszoon Blaeu. Dit complexe meetinstrument is tegenwoordig onderdeel van de collectie van het Rijksmuseum Boerhaave.
Wonderlijk genoeg zat Snellius er slechts enkele procenten naast met zijn berekening. Het is nog maar de vraag of de meting van Diederik Jekel ook zo nauwkeurig is. In deze aflevering van Jekels Jacht probeert de wetenschapsjournalist het baanbrekende onderzoek van de Leidenaar te reconstrueren.
Deze aflevering van Jekels Jacht zie je op woensdag 12 juni vanaf 22:19 uur bij NTR op NPO2.
Partnerbijdrage
Julia Heetman deelt de allereerste beelden van de finale van De Verraders
11:58Eerste beelden van tweede seizoen Woeste Grond nu te zien
10:50Mart Hoogkamer openhartig over en carrièredoorbraak en moeilijke jeugd: 'Heel eenzaam'
10:00André van Duin krijgt Belgische koninklijke onderscheiding
10:00Mick van Wely weet nog niet of Micks Misdaaddossier een vervolg krijgt: 'Nog even afwachten'