TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Begin zeventiende eeuw voerde Willebrord Snellius een wetenschappelijk experiment uit dat onze kijk op de wereld voorgoed zou veranderen. Met behulp van tientallen driehoeksmetingen slaagde de Leidse wiskundige erin om de omtrek van de aarde te bepalen.
Hij maakte daarbij gebruik van een kwadrant dat werd ontworpen door cartograaf Willem Janszoon Blaeu. Dit complexe meetinstrument is tegenwoordig onderdeel van de collectie van het Rijksmuseum Boerhaave.
Wonderlijk genoeg zat Snellius er slechts enkele procenten naast met zijn berekening. Het is nog maar de vraag of de meting van Diederik Jekel ook zo nauwkeurig is. In deze aflevering van Jekels Jacht probeert de wetenschapsjournalist het baanbrekende onderzoek van de Leidenaar te reconstrueren.
Deze aflevering van Jekels Jacht zie je op woensdag 12 juni vanaf 22:19 uur bij NTR op NPO2.
De TV van gisteren: Even Tot Hier maakt grandioze comeback en is Wie is de Mol? de baas
11:35Jan Smit voerde Gert Verhulst dronken tijdens Antwerpse stapavond: 'Hij bestelde stiekem shotjes'
11:04Bondgenoten-ster Mercedes fel over kritiek op haar gedrag: 'Was brak'
10:40Winnaar Slimste mens seizoen 27: 'Retespannend om mee te doen'
10:00Zo gaat het echt achter de schermen van Even tot Hier