TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Diederik Jekel brengt in deze aflevering een ode aan Caroline Bleeker.
Zij bracht samen met natuurkundige Frits Zernike halverwege de vorige eeuw de eerste fasecontrastmicrocoop op de markt. Hiermee kon de interne structuur van levende cellen worden onderzocht. Deze uitvinding stond hiermee aan de basis van de reageerbuisbevruchting, beter bekend als ivf. In Jekels Jacht probeert de wetenschapsjournalist een werkende replica te maken van deze microscoop.
In Utrecht hoeven ze niet meer overtuigd te worden van Bleekers bijdrage aan de wetenschap: niet alleen is er in de Domstad een fraaie muurschildering te zien van de natuurkundige, het lesgebouw dat is gewijd aan het domein Instrumentatie aan de Universiteit Utrecht is vernoemd naar Bleeker.
Deze aflevering van Jekels Jacht is op woensdag 15 mei 2024 vanaf 22:17 uur te zien bij NTR op NPO2.
Vandaag staan de laatste poulewedstrijden in de groepen A, B en C op het programma van het WK voetbal. Dat betekent dat de spanning flink oploopt: na deze duels wordt duidelijk welke landen doorgaan naar de knock-outfase en voor wie het toernooi erop zit.
Judith en Bart uit Winter Vol Liefde dankbaar voor alle hulp: 'Biertje op gedronken'
12:55Livestream: Nederlanders zoeken tijdens extreme hitte verkoeling aan zee
12:16Zoveel geld houd je over als je 100.000 euro bij De Bondgenoten wint
11:46Mike uit B&B Vol Liefde deelt heuglijk nieuws over vriendin: 'Ik denk dat ze de ware is'
11:22Jelka van Houten laat van zich horen na meltdown in Het Perfecte Plaatje op Reis