TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de nacht van 20 op 21 augustus 1983 werd de vijftienjarige Kerwin Lucas in Amsterdam doodgestoken. De dader was een skinhead. De documentairemakers reconstrueerden de moord, die destijds leidde tot veel maatschappelijke onrust.
Vrienden, oud-politierechercheurs en de ambulancebroeder die Kerwin meenam vertellen over de moord. Ook zijn broer Purly en pleegzus Nicoline doen uitgebreid hun verhaal. Kerwin Lucas werd geboren op Curaçao en kwam al op jonge leeftijd naar Nederland, waar hij als tiener bij de familie Duinmeijer introk. Hij nam later ook die achternaam aan.
De NTR maakte eerder een driedelige documentaireserie over deze tragische gebeurtenis, te zien op NPO Start. De makers brachten deze serie terug tot deze documentaire van ruim een uur.
Vanavond op TV: Alpha 00, Moordfeest, Morning Glory
09:10De TV van gisteren: The voice of Holland keert terug met 1,8 miljoen kijkers
08:39Makers Flikken Rotterdam zoeken met spoed donkere bus voor opnames
08:33Beau kondigt nieuwe docuserie aan en zoekt jongeren in jeugdzorg
08:26Arno Vermeulen (65) gaat met vervroegd pensioen: ‘Prachtig moment’