TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de nacht van 20 op 21 augustus 1983 werd de vijftienjarige Kerwin Lucas in Amsterdam doodgestoken. De dader was een skinhead. De documentairemakers reconstrueerden de moord, die destijds leidde tot veel maatschappelijke onrust.
Vrienden, oud-politierechercheurs en de ambulancebroeder die Kerwin meenam vertellen over de moord. Ook zijn broer Purly en pleegzus Nicoline doen uitgebreid hun verhaal. Kerwin Lucas werd geboren op Curaçao en kwam al op jonge leeftijd naar Nederland, waar hij als tiener bij de familie Duinmeijer introk. Hij nam later ook die achternaam aan.
De NTR maakte eerder een driedelige documentaireserie over deze tragische gebeurtenis, te zien op NPO Start. De makers brachten deze serie terug tot deze documentaire van ruim een uur.
Partnerbijdrage
Tranen om bijzondere versie Heb je even voor mij in The Winner Takes it All
08:39De TV van gisteren: The Winner Takes it All verslaat Pandora, maar kritiek op 'ongeloofwaardige' jury groeit
06:47Vanavond op TV: Ruben langs de Zuid-Chinese Zee, The floor, The Back-Up Plan
23:59Kijk vanavond naar de herhaling van de Golden Globes 2026 op FilmBox
11:09Van wintersport naar zon, maar zonder vetpot: dit verdiende Denise aan De Hanslers-serie