TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In deze aflevering van Krabbé Zoekt Kahlo is Jeroen Krabbé in Mexico-Stad, de plek waar Frida Kahlo met haar echtgenoot Diego Rivera in 1934 terugkeerde.
Kahlo en Rivera konden niet met en niet zonder elkaar. Dat uitte zich ook in hun nieuwe villa: architect Juan O’Gorman ontwierp voor het koppel twee aparte atelierwoningen met een loopbrug ertussen. Hun huwelijk bleef zeer onstuimig. Na een nieuw conflict vertrok Kahlo en knipte haar haren af. Toch regelden Rivera en zij samen dat de gevluchte Russische marxist Leon Trotski en zijn vrouw asiel kregen in Mexico. In die periode hadden Kahlo en Trotski een kortstondige affaire; ze droeg een van haar beroemde zelfportretten aan hem op. Er volgde een succesvolle solotentoonstelling van haar schilderwerken in New York.
Die tentoonstelling opende op 1 november 1938 in de New Yorkse galerie van kunsthandelaar Julien Levy. De show zorgde ervoor dat critici Kahlo eindelijk als meer dan ‘de vrouw van’ zagen: ze waardeerden haar als kunstenaar. Tijdens de opening van de tentoonstelling droeg Kahlo een kenmerkende grote Mexicaanse jurk, ook bedoeld om haar door polio misvormde been te verhullen. Later volgden er exposities in Parijs (1939) en San Francisco (1940). Die leverden haar ook de erkenning van haar man op, waar ze al tijden zo naar verlangde. Het stel was in 1939 gescheiden, maar trad in 1940 opnieuw in het huwelijk.
Kjeld Nuis en Joy Beune bejubeld door Vandaag Inside-kijkers: 'Die moeten een reallifesoap'
10:41Dit is de startdatum van het derde seizoen van Daar Gaan Ze Weer
10:06Nieuw seizoen Married at First Sight is vanaf deze datum te zien
07:56Alles wat je moet weten over het nieuwe SBS6-programma The Bicycle Race
07:52De TV van gisteren: Talkshows scoren met Nederlandse olympiërs