TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In deze aflevering van Krabbé Zoekt Kahlo is Jeroen Krabbé in Mexico-Stad, de plek waar Frida Kahlo met haar echtgenoot Diego Rivera in 1934 terugkeerde.
Kahlo en Rivera konden niet met en niet zonder elkaar. Dat uitte zich ook in hun nieuwe villa: architect Juan O’Gorman ontwierp voor het koppel twee aparte atelierwoningen met een loopbrug ertussen. Hun huwelijk bleef zeer onstuimig. Na een nieuw conflict vertrok Kahlo en knipte haar haren af. Toch regelden Rivera en zij samen dat de gevluchte Russische marxist Leon Trotski en zijn vrouw asiel kregen in Mexico. In die periode hadden Kahlo en Trotski een kortstondige affaire; ze droeg een van haar beroemde zelfportretten aan hem op. Er volgde een succesvolle solotentoonstelling van haar schilderwerken in New York.
Die tentoonstelling opende op 1 november 1938 in de New Yorkse galerie van kunsthandelaar Julien Levy. De show zorgde ervoor dat critici Kahlo eindelijk als meer dan ‘de vrouw van’ zagen: ze waardeerden haar als kunstenaar. Tijdens de opening van de tentoonstelling droeg Kahlo een kenmerkende grote Mexicaanse jurk, ook bedoeld om haar door polio misvormde been te verhullen. Later volgden er exposities in Parijs (1939) en San Francisco (1940). Die leverden haar ook de erkenning van haar man op, waar ze al tijden zo naar verlangde. Het stel was in 1939 gescheiden, maar trad in 1940 opnieuw in het huwelijk.
Dinsdag 16 juni staan er vier wedstrijden op het programma tijdens het WK voetbal 2026. Met onder meer Frankrijk en Argentinië die hun eerste groepswedstrijd spelen, kunnen voetbalfans zich opmaken voor een interessante avond en nacht.
Dit zijn de gasten van Vandaag Inside Oranje op dinsdag
09:20Dit is wanneer het tweede seizoen van Sander en de kloof van start gaat
08:49Dit programma vervangt Huizenruilers op RTL 4
08:46Terugkijken: de geweldige invalbeurt (en goal) van Romelu Lukaku tijdens België - Egypte (WK Voetbal 2026)
07:56De TV van gisteren: Kijkers lovend over De Slimste Mens België