TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Jeroen Krabbé portretteert in deze nieuwe reeks Henri Matisse (1869-1954), een schilder die hij al lang bewondert. Hij begint Krabbé Zoekt Matisse in Bohain-en-Vermandois, de Noord-Franse plaats waar de schilder opgroeide. Als jongeman ligt Matisse een jaar in het ziekenhuis om te herstellen van een blindedarmontsteking. Daar krijgt hij een kistje met schildersbenodigdheden van zijn moeder.
Hij is meteen verkocht, en wil alleen nog maar schilderen. Een belangrijk kunstenaar is geboren. “Ik vind Matisse’ werk zo ontzettend mooi”, vertelt presentator en kunstschilder Krabbé. “Ik had hem graag willen ontmoeten, van hem willen leren.”
Jeroen Krabbé genoot daarom extra van het maken van deze reeks. “Als ik zo intensief met iemand bezig ben, is het net of ik les van hem krijg.”
Krabbé Zoekt Matisse zie je vanaf 3 november iedere zondag om 20:25 uur bij AVROTROS op NPO 2.
Op deze datum start de familie-editie van Echte Meisjes in de Jungle
14:06Presentator en radiodj Robert Jensen op 52-jarige leeftijd overleden
13:02Marco van Basten komende tijd niet te zien op Ziggo Sport
11:51Darts de komende zes jaar nog te zien bij Viaplay
11:26Nieuwe Videoland-serie laat andere kant zien van Willem-Alexander en Máxima