TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Jeroen Krabbé portretteert in deze nieuwe reeks Henri Matisse (1869-1954), een schilder die hij al lang bewondert. Hij begint Krabbé Zoekt Matisse in Bohain-en-Vermandois, de Noord-Franse plaats waar de schilder opgroeide. Als jongeman ligt Matisse een jaar in het ziekenhuis om te herstellen van een blindedarmontsteking. Daar krijgt hij een kistje met schildersbenodigdheden van zijn moeder.
Hij is meteen verkocht, en wil alleen nog maar schilderen. Een belangrijk kunstenaar is geboren. “Ik vind Matisse’ werk zo ontzettend mooi”, vertelt presentator en kunstschilder Krabbé. “Ik had hem graag willen ontmoeten, van hem willen leren.”
Jeroen Krabbé genoot daarom extra van het maken van deze reeks. “Als ik zo intensief met iemand bezig ben, is het net of ik les van hem krijg.”
Krabbé Zoekt Matisse zie je vanaf 3 november iedere zondag om 20:25 uur bij AVROTROS op NPO 2.
Jan Versteegh staat stil bij Bondgenoten-mijlpaal
08:53Verklapt Martine van Os hier wie haar Tijd voor MAX-opvolger wordt?
08:04De TV van gisteren: dochter Miljoenenjacht-thuiswinnaar krijgt er flink van langs
06:47Vanavond op TV: Strijders, Kees van der Spek ontmaskert, The Bourne Legacy
23:50Op deze datum start Het Sinterklaasjournaal in 2026