TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Jeroen Krabbé portretteert in deze nieuwe reeks Henri Matisse (1869-1954), een schilder die hij al lang bewondert. Hij begint Krabbé Zoekt Matisse in Bohain-en-Vermandois, de Noord-Franse plaats waar de schilder opgroeide. Als jongeman ligt Matisse een jaar in het ziekenhuis om te herstellen van een blindedarmontsteking. Daar krijgt hij een kistje met schildersbenodigdheden van zijn moeder.
Hij is meteen verkocht, en wil alleen nog maar schilderen. Een belangrijk kunstenaar is geboren. “Ik vind Matisse’ werk zo ontzettend mooi”, vertelt presentator en kunstschilder Krabbé. “Ik had hem graag willen ontmoeten, van hem willen leren.”
Jeroen Krabbé genoot daarom extra van het maken van deze reeks. “Als ik zo intensief met iemand bezig ben, is het net of ik les van hem krijg.”
Krabbé Zoekt Matisse zie je vanaf 3 november iedere zondag om 20:25 uur bij AVROTROS op NPO 2.
Rust en Vreugd krijgt een vervolg: Annet Malherbe onthult komst tweede seizoen na overwinning
09:27Dionne Stax teleurgesteld over verdwijnen eigen programma: 'Heel pijnlijk'
09:04Dit zijn de eerste beelden van Bureau Groningen
08:44De TV van gisteren: Gouden Televizier-Ring Gala blijft kijkcijferhit, maar levert fors in ten opzichte van vorig jaar
06:47Vanavond op TV: De Bauers, een nieuwe fase, Dokter Deen, 65