TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Jeroen Krabbé portretteert in deze nieuwe reeks Henri Matisse (1869-1954), een schilder die hij al lang bewondert. Hij begint Krabbé Zoekt Matisse in Bohain-en-Vermandois, de Noord-Franse plaats waar de schilder opgroeide. Als jongeman ligt Matisse een jaar in het ziekenhuis om te herstellen van een blindedarmontsteking. Daar krijgt hij een kistje met schildersbenodigdheden van zijn moeder.
Hij is meteen verkocht, en wil alleen nog maar schilderen. Een belangrijk kunstenaar is geboren. “Ik vind Matisse’ werk zo ontzettend mooi”, vertelt presentator en kunstschilder Krabbé. “Ik had hem graag willen ontmoeten, van hem willen leren.”
Jeroen Krabbé genoot daarom extra van het maken van deze reeks. “Als ik zo intensief met iemand bezig ben, is het net of ik les van hem krijg.”
Krabbé Zoekt Matisse zie je vanaf 3 november iedere zondag om 20:25 uur bij AVROTROS op NPO 2.
Johnny de Mol sprak kort met Marco Borsato: 'Een knuffel gegeven'
10:02Dit is óók B&B Vol Liefde: Iris klapt uit de school
09:48Kijkers van B&B Vol Liefde gaan stuk om dit moment
09:08Verrassing: Er is nog een B&B-houder gevolgd in haar zoektocht naar de liefde
07:58De TV van gisteren: Van Onschatbare Waarde overtroeft B&B Vol Liefde