TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Jeroen Krabbé portretteert in deze nieuwe reeks Henri Matisse (1869-1954), een schilder die hij al lang bewondert. Hij begint Krabbé Zoekt Matisse in Bohain-en-Vermandois, de Noord-Franse plaats waar de schilder opgroeide. Als jongeman ligt Matisse een jaar in het ziekenhuis om te herstellen van een blindedarmontsteking. Daar krijgt hij een kistje met schildersbenodigdheden van zijn moeder.
Hij is meteen verkocht, en wil alleen nog maar schilderen. Een belangrijk kunstenaar is geboren. “Ik vind Matisse’ werk zo ontzettend mooi”, vertelt presentator en kunstschilder Krabbé. “Ik had hem graag willen ontmoeten, van hem willen leren.”
Jeroen Krabbé genoot daarom extra van het maken van deze reeks. “Als ik zo intensief met iemand bezig ben, is het net of ik les van hem krijg.”
Krabbé Zoekt Matisse zie je vanaf 3 november iedere zondag om 20:25 uur bij AVROTROS op NPO 2.
Toch geen definitief afscheid van Kassa: programma gaat online verder
10:00Een kijkje in de rijke carrière van Gouden Televizier Oeuvre-Ring-winnaar Joop van den Ende
09:46Welk programma vervangt Got Talent op RTL 4?
07:33Dit programma vervangt Taskmaster op RTL 4
07:12De TV van gisteren: Kijkers genieten van spannende race in Race across the World