TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Strakke lijnen, felle kleuren: veel kunstliefhebbers moesten wennen aan de nieuwe manier van schilderen van Matisse en zijn geestverwanten.
Tijdens een expositie in Parijs zag Louis Vauxcelles in 1905 tot zijn afschuw hoe een aantal van hun werken een meer conventionele buste omringden. "Al die heftige kleuren! Het lijkt wel alsof er een beeldhouwwerk van Donatello tussen de 'fauves' (wilde beesten) is beland", schreef hij.
Verder noemde hij de nieuwe trend 'gevaarlijk' en zei hij niet in deze nieuwe renaissance te geloven. De woorden van de kunstcriticus waren vernietigend bedoeld, maar Matisse en zijn tijdgenoten adopteerden 'fauvisme' als geuzennaam voor hun stroming en Matisse wordt de leider van Les Fauves. Jeroen Krabbé behandelt deze Parijse kunstrel.
Deze aflevering van Krabbé Zoekt Matisse is op zondag 24 november 2024 om 20:20 uur te zien op NPO 2.
Video: Roland in tranen door verloren finale in De Bondgenoten
13:14Videoland duikt in wereld van jonge drugsgebruikers met documentaire Nachtkinderen
10:40Zo kijkt Marlijn Weerdenburg terug op eerste week We Zijn er Bijna!
09:34Hoe gaat het nu met Ferry Doedens?
09:06The Tribute: Battle of the Bands keert terug, doen alle juryleden weer mee?