TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Henri Matisse was een eeuw geleden de populairste schilder van Frankrijk, maar in 1930 besloot hij het over een compleet andere boeg te gooien. Geïnspireerd door het werk van Paul Gauguin vertrok hij naar Tahiti, een afgelegen eiland in de Stille Oceaan.
Gauguin was er veertig jaar eerder en maakte er schilderijen van inheemse vrouwen die Matisse zeer bekoorden. Om er daadwerkelijk te komen, moest hij per boot naar de andere kant van de wereld. Alleen, want de gezondheid van zijn vrouw Amélie liet niet toe dat ze meegaat.
Eenmaal op Tahiti raakte hij betoverd door het licht, dat ’zo puur is dat het de kleuren nog meer laat fonkelen’. De indrukken van het eiland zouden in zijn werk blijven doorschemeren. Jeroen Krabbé treedt in deze aflevering in zijn voetsporen.
Deze aflevering van Krabbé Zoekt Matisse zie je op zondag 15 december 2024 vanaf 20:25 uur bij AVROTROS op NPO 2.
Partnerbijdrage
We hebben er even op moeten wachten, maar nu het is eindelijk zover: Fred van Leer hijst bruiden weer in de mooiste trouwjurken tijdens het nieuwste seizoen van Say Yes To The Dress Benelux op TLC.
Dit weten we nu al over het nieuwe seizoen van Goede Tijden, Slechte Tijden
11:41Columnist Lale Gül over haar overstap naar RTL Tonight: 'Ik heb er heel veel zin in'
10:03Wat je moet weten over het nieuwe RTL-programma Bij De Jonge Adel: Van De Jacht Tot Het Bal
09:16Alles wat je moet weten over het zevende seizoen van Denkend aan Holland
07:58De TV van gisteren: Mooie start voor nieuw seizoen Van Onschatbare Waarde