TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De priester in Nederland heeft het druk. Gemeenten worden groter, kerksluitingen brengen stress met zich mee en het aantal vrijwilligers neemt af. Er komt steeds meer op het bordje van de priester terecht en dat blijft niet zonder gevolgen.
Het Katholiek Nieuwsblad besteedde vorig jaar al aandacht aan priesters die emotioneel een fysiek uitgeput raakten. David van Dijk kreeg enkele jaren geleden een burn-out. Daar heeft hij van geleerd, vertelt hij in het interview met het blad. “Ik ben een mens en als ik mijn menselijke accu niet kan opladen, kan ik ook niets voor mensen betekenen.”
Van Dijk komt ook in Kruispunt aan het woord, samen met twee andere priesters. Zij vertellen over volle agenda’s, het gevoel dat ze altijd aan moeten staan en hun roeping.
Johan Derksen prijst Gordon: 'Hij heeft nu doorzettingsvermogen getoond'
12:37Chris Zegers terug met reisprogramma, maar niet op tv
12:24We Zijn er Bijna!-presentatrice Marlijn Weerdenburg geveld door infectie
10:26Dit programma neemt binnenkort de plaats in van Strijders op NPO 1
10:00Anniko van Santen blijkt dol op dit tv-genre: 'Soms zit ik hoofdschuddend op de bank'