TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De priester in Nederland heeft het druk. Gemeenten worden groter, kerksluitingen brengen stress met zich mee en het aantal vrijwilligers neemt af. Er komt steeds meer op het bordje van de priester terecht en dat blijft niet zonder gevolgen.
Het Katholiek Nieuwsblad besteedde vorig jaar al aandacht aan priesters die emotioneel een fysiek uitgeput raakten. David van Dijk kreeg enkele jaren geleden een burn-out. Daar heeft hij van geleerd, vertelt hij in het interview met het blad. “Ik ben een mens en als ik mijn menselijke accu niet kan opladen, kan ik ook niets voor mensen betekenen.”
Van Dijk komt ook in Kruispunt aan het woord, samen met twee andere priesters. Zij vertellen over volle agenda’s, het gevoel dat ze altijd aan moeten staan en hun roeping.
Vanavond op TV: Alpha 00, Moordfeest, Like a Boss
11:43Jutta Leerdam staat pers alsnog te woord na kritiek: 'Ongepast en onacceptabel'
11:09Johan Derksen vol lof over Soundos El Ahmadi: 'Die Belg zat het te bagatelliseren'
10:11Andrea Bocelli zingt sterren van de hemel bij openingsceremonie Olympische Spelen
10:00Mark Tuitert heeft alle vertrouwen in de vrouwen op de Olympische Winterspelen 2026