TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De priester in Nederland heeft het druk. Gemeenten worden groter, kerksluitingen brengen stress met zich mee en het aantal vrijwilligers neemt af. Er komt steeds meer op het bordje van de priester terecht en dat blijft niet zonder gevolgen.
Het Katholiek Nieuwsblad besteedde vorig jaar al aandacht aan priesters die emotioneel een fysiek uitgeput raakten. David van Dijk kreeg enkele jaren geleden een burn-out. Daar heeft hij van geleerd, vertelt hij in het interview met het blad. “Ik ben een mens en als ik mijn menselijke accu niet kan opladen, kan ik ook niets voor mensen betekenen.”
Van Dijk komt ook in Kruispunt aan het woord, samen met twee andere priesters. Zij vertellen over volle agenda’s, het gevoel dat ze altijd aan moeten staan en hun roeping.
De TV van gisteren: Sing with Me blaast Hitster omver
06:47Vanavond op TV: Dwars door de Pyreneeën, Expeditie Robinson, Platoon
10:24Jaap Reesema moest zelf ook auditie doen voor Sing with me
10:02Yvon Jaspers (53) hoort weer na operatie: ‘Word zelfs blij van de wasmachine’
10:00Waylon legt uit hoe Sing with Me precies werkt: 'Het gaat echt om het plezier'